Louis Vuitton İlkbahar-Yaz 2022 Erkek Koleksiyonu

25 Haziran 2021

Virgil Abloh imzalı, Louis Vuitton İlkbahar-Yaz 2022 Erkek Koleksiyonu, yetenekli geniş kadrosuyla Amen Break filmiyle sunuldu.

Virgil Abloh imzalı, Louis Vuitton İlkbahar-Yaz 2022 Erkek Koleksiyonu, GZA, Goldie, Saul Williams, Issa Perica, Caleb Femi, JIM JOE, Kandis Williams, Thelma Buabeng, Octavia Burgel, Lupe Fiasco, Julian Eugene Tsukasa Williams, Damian Eugene Nagisa Williams, Shabaka Hutching ve Malik Le Nost’un dahil olduğu yetenekli geniş kadrosuyla Amen Break filmiyle sunuldu. Mahfuz Sultan’ın yönettiği film, nesiller boyunca değişim dalgalarını harekete geçirme ve başkalarının hayatlarını etkileme fikrini inceliyor. 

Louis Vuitton Erkek Koleksiyonları Artistik Direktörü Virgil Abloh, İlkbahar-Yaz 2022 koleksiyonu için kültürel bağlamları ve kolektif yeniden bağlamlaştırmayı vurgularken hepimizin bildiği arketipleri ve alt kültürleri yakınlaştırıp uzaklaştırıyor. Moda uyarlamasıyla ise, sanatın örnekleme içgüdüsünü temsil ediyor.


Takım elbiselerin, eşofmanların, gömleklerin ve t-shirt’lerin sürekli yeniden yorumlandığı döngüde Amen Break, çağdaş yaratıcılığın sahiplenme miti için bir metafor haline geliyor.