Louis Vuitton Tasarımına Sanatsal Yorum

26 Ekim 2022

Artycapucines Koleksiyonu ile altı sanatçının benzersiz vizyonu Louis Vuitton’un zamansız tasarımı Capucines çantasına özel bir yorum getiriyor.

Fransız lüks modaevi Louis Vuitton’a ait Artycapucines Koleksiyonu’nun dördüncü edisyonu, ikonik bir çantanın yaratıcılığın sınırlarını zorlayacak bir ilham kaynağı olabileceğinin kanıtı niteliğinde. Daniel Buren, Kennedy Yanko, Park Seo-bo, Amélie Bertrand, Peter Marino ve Ugo Rondinone gibi uluslararası üne sahip altı sanatçı, adını Louis Vuitton’un 1854 yılında açtığı ilk mağazasının konumlandığı cadde olan Rue Neuve-des-Capucines‘den alan ikonik çantası Capucines’i bir çağdaş sanat eserine dönüştürüyor.

 

İlk üç Artycapucines koleksiyonun çarpıcı yaratıcılığını sürdüren bu dokuz yeni çanta tasarımı, ünlü modaevinin yaratıcılık ile zanaatkarlarının uzman işçiliğini harmanlama yeteneğini bir kez daha ortaya koyuyor.

 

Henry Taylor, Beatriz Milhazes, Urs Fischer, Zhao Zhao, Vik Muniz, Paola Pivi ve Tschabalala Self gibi dünyaca ünlü sanatçıların da dahil olduğu Artycapucines Koleksiyonu’ndaki her bir çanta, feminenliği, zarafeti, Louis Vuitton’un zanaat uzmanlığını ve yenilikçi ruhunu temsil ediyor. 

 

20 Ekim itibarıyla modaseverler ile buluşan dördüncü Artycapucines koleksiyonu, limitli sayıdaki 200 adet tasarım ile seçili Louis Vuitton mağazalarında yerini alıyor.