Louis Vuitton’dan Akıllı Tasarım: Tambour Horizon

14 Temmuz 2017

Birçok prestijli markanın ardından Louis Vuitton da teknoloji dünyasına adım atarak ilk akıllı saatini tasarladı.

"Louis Vuitton’un 15 sene önce piyasaya sürdüğü Tambour ailesinin en yeni üyesi Tambour Horizon, hem Apple hem de Android’in işletim sistemleriyle uyumlu."

Tag Heuer, Montblanc ve Bulgari’den sonra Louis Vuitton da ilk akıllı saatiyle teknoloji dünyasına dahil oldu. Her ne kadar Apple Watch, satışlarıyla piyasadaki üstünlüğünü korusa da önde gelen prestijli markalar, özel tasarımlarıyla teknolojinin modayla bir araya gelebileceğini kanıtladı.

Louis Vuitton’un 15 sene önce piyasaya sürdüğü Tambour ailesinin en yeni üyesi Tambour Horizon, hem Apple hem de Android’in işletim sistemleriyle uyumlu. 3 farklı kasa tasarımıyla karşımıza çıkan saat, 60 adet değiştirilebilir kayışıyla istediğiniz tarza bürünüyor. Ayrıca her akıllı saatte olduğu gibi internet üzerinden indirilebilen kadran tasarımları, markanın unique stilini pekiştiriyor.

Google ve Qualcomm Technology’nin Louis Vuitton’la yaptığı iş birliğinden doğan Tambour Horizon, İsveç yapımı sağlam kasasıyla birçok akıllı saatin sahip olduğu özelliği taşıyor. Telefonunuzla senkronize bir şekilde çalışan saat, gelen arama ve mesajları gösterirken, app store’dan indirebileceğiniz sayısız fonksiyonel uygulama hayatınızı kolaylaştırıyor. Batarya ömrü yaklaşık bir gün olan Tambour Horizon, Apple Watch gibi manyetik ünitesi sayesinde kablosuz olarak şarj edilebiliyor.


Koleksiyonlarıyla seyahatseverleri unutmayan Louis Vuitton, akıllı saatinin içine dünyanın en büyük 7 şehrinin gezi rehberiyle beraber “My Flight” aplikasyonunu da sığdırıyor. Böylelikle gittiğiniz yerdeki favori restoran, bar veya alışveriş seçeneklerini takip ederken, uçağınızın kapı numarasından kalkış saatine kadar her detaya hakim olabiliyorsunuz.

Louis Vuitton, Çin’e seyahat ederken çift saat taşımak zorunda kalanları da büyük bir yükten kurtarıyor. Batı ülkeleri ve Çin arasındaki farkı ortadan kaldıran Tambour Horizon bir ilke imza atarak, Çin’e ayak bastığınız an otomatik olarak kendini ülkenin işletim sistemine göre ayarlıyor.

Markanın başkanı Michael Burke, söz konusu tasarım olduğunda kesinlikle hataya yer vermiyor. Teknoloji odaklı giyilebilir ürünlerin estetik olarak göze hitap etmediğinin altını çizen Burke, Tambour Horizon’ı bu algıyı yıkmak için tasarladıklarını belirtiyor.