Louis Vuitton’dan sanat eseri koleksiyon

12 Temmuz 2019

Ünlü Fransız modaevi Louis Vuitton sınırlı sayıda piyasaya sürülecek yeni kapsül koleksiyonu için Amerikalı sanatçı Alex Israel ile iş birliğine gitti.


Ünlü moda markaları her fırsatta sanatın farklı kollarından isimlerle iş birliğine giderek hem koleksiyonlarını zenginleştiriyor hem de lüks giyimin her bir öğesini sanat eserine dönüştürüyor. Bu akımın son örneği Fransız modaevi Louis Vuitton ve Amerikalı sanatçı Alex Israel ortaklığı oldu.


Multimedya ve tasarım odaklı çalışmalar yapan Los Angeles merkezli sanatçı Alex Israel Louis Vuitton için eşarp, battaniye ve saç bandı gibi sekiz farklı ürünün yer aldığı eğlenceli ve renkli bir kapsül koleksiyon hazırladı. Sanatçının en bilinen eserleri “Sky Backdrop” ve “Wave”’den notalar da taşıyan koleksiyon Israel’in pop estetiğini yansıtıyor.


Cesur renklere koleksiyonda yer veren Israel, pembe, mor ve sarının en parlak tonlarını kullanarak Louis Vuitton’un klasik görünümüne 80’ler etkisini getiriyor. Eşarp, saç bandı ve battaniyelerde kullanılan ipek ve kaşmir karışımı kumaş, koleksiyona lüks bir dokunuş katıyor. Amerikalı sanatçının hazırladığı tasarımların tanıtımlarına Karlie Kloss hayat veriyor. Koleksiyonun parçalarına Louis Vuitton X sergisi içerisinde açılan pop-up store’da, markanın Los Angeles mağazasında ve diğer seçili lokasyonlarda ulaşabilirsiniz.


Bu seçkin sekiz parçalık koleksiyon Fransız modaevinin sanatçı Israel ile ilk iş birliği değil. Bu yılın başında Louis Vuitton, Israel ile markanın parfüm koleksiyonu Les Colognes Perfumes’ün kutu tasarımları için bir araya gelmişti. Yine bu yıl içerisinde markanın ikonikleşen Capucines çantalarına Israel tasarımlarıyla California dokunuşu getirmişti. Louis Vuitton ve Alex Israel ortaklığı önümüzdeki zamanda da devam edeceğe benziyor.