Louis Vuitton’dan Uzay Çağının Saat Kutusu

09 Ağustos 2018

Titanyum grisi, Louis Vuitton’un 2018 Sonbahar-Kış koleksiyonundaki önemli renklerden biriydi. Bilim kurgudan esinlenen renk şimdi, titanyumdan monogram bir kutu üzerinde.

"Louis Vuitton’un diğer kutularına kıyasla, yeni bir işlev ve özelliği olmayan bir titanyum versiyonu olmasına rağmen, Louis Vuitton'un klasik görünümünün modern yüksek teknoloji ürünü malzemelerle harmanlanmasının inkar edilemez derecede şık gözüktüğünü söyleyebiliriz."

Louis Vuitton'un yeni saat kutusu, titanyum alaşımından üretilen kutunun üzerine Louis Vuitton'un imzası motifin lazerle işlenmesinden oluşuyor. Görüntüsü ve malzeme seçimi abartılmış derecede havalı olan bu kadar farklı bir saat kutusunun tabii ki kendisine yakışır bir Fransız ismi de var - Coffret 8 Montres Monogram Titane. Adından da anlaşılacağı gibi, Coffret 8 Montres Monogram Titane – titanyum monogram 8 saat kutusu- 8 adete kadar saat saklayabiliyor. İç kısım, saatlerinizi her türlü çizikten korumayı vadeden gri mikrofiber ve 8 adet minderle kaplı.


Tüm Louis Vuitton parçaları gibi, çerçevesi ahşaptan yapılmış, ardından titanyumla kaplanmış. Louis Vuitton’un diğer kutularına kıyasla, yeni bir işlev ve özelliği olmayan bir titanyum versiyonu olmasına rağmen, Louis Vuitton'un klasik görünümünün modern yüksek teknoloji ürünü malzemelerle harmanlanmasının inkar edilemez derecede şık gözüktüğünü söyleyebiliriz. Markanın bilimkurgudan esinlenerek hazırlanan sonbahar / kış 2018 moda koleksiyonunun doğurduğu bu minik sürpriz sayesinde, saat koleksiyoncuları artık değerli saatlerini en az saatleri kadar şık gözüken bir kutunun içinde saklayabilirler.


Monogram Titanyum serisinin geri kalanı bavul, şampanya kutusu, dağcı sırt çantası ve bir tekerlekli çanta içermekte.

Coffret 8 Montres Monogram Titane, 27.000 dolardan ve sadece Louis Vuitton butiklerinde satılacak.