Louis Vuitton’un ilk restoranı Osaka’da

07 Şubat 2020

Fransız modaevi gastronomi alanındaki ilk girişimi için Japonya’nın Osaka kentini seçti.


2018 Cruise koleksiyonunu Japonya’nın Kyoto kentinde moda severler ile buluşturan Fransız moda devi Louis Vuitton bu kez rotasını yeniden Japonya’ya çevirdi. Osaka’daki ilk mağazasının kapılarını 1 Şubat itibari ile açan Louis Vuitton bu mağaza ile bir ilki de gerçekleştirdi. Moda evi tarihinde ilk kez bir kafe-restoran konseptini Osaka mağazası ile hayata geçiriyor.

Le Café V isimli restoran Louis Vuitton’un Osaka’daki yeni dört katlı mağazasının en üst katında gurmeleri ağırlayacak. Samimi bir ortamda misafirlerini ağırlayacak olan restoranın menüsü ise ünlü şef ve dünyanın en iyi restoranları arasında gösterilen Sugalabo’nun kurucusu Kosuke Suga’nın imzasını taşıyor.

Açık bir mutfak etrafında şekillenen restoranda kullanılan sıcak renkler ve ahşap detaylar sayesinde konuklar kendilerini bir restorandan çok evlerinde hissetmeleri sağlanmaya çalışılmış. Tasarım açısından genel olarak Louis Vuitton’un mobilya ve seyahat koleksiyonu olan The Objets Nomades’ten esinlenen Le Café V, konuklarını sadece restoranın kapalı mekânında geniş terasta da ağırlayacak. Restoranın yemek takımı ise Louis Vuitton’un uzun süre iş birliği yaptığı Tokujin Yoshioka tarafından tasarlanacak.

Bir bar ve restorandan oluşan Le Café V içerisinde bir sürpriz de saklıyor. Barın içerisindeki gizli bir kapıdan geçiş yapılan Sugo’nun ayrıcalıklı restoranı Sugalabo V, Le Café V’den oldukça farklı bir menü ile gastronomi deneyimini üst seviyeye çıkarmaya hazırlanan konuklara hitap edecek. 


Louis Vuitton’un dört katlı yeni Osaka butiği uzun süredir marka ile birlikte işbirliğine giden mimarlar Jun Aoki ve Peter Marino tarafından tasarlanmış. Osaka’nın deniz ile iç içe geçmiş tarihinden esinlenen tasarım ile mağaza eski Japon kargo gemilerine benzetilmiş. Japon kültürünün esintilerinin her katta hissedildiği mağaza aynı zamanda Japonya’nın bir seyahat rotası olarak gitgide artan popülaritesine de bir saygı duruşunda bulunuyor.

Louis Vuitton’un yeni Japonya butiği Maison Osaka Midosuji 1 Şubat itibari ile kapılarını moda severlere açtı. Mağazanın içerisinde bulunan Le Café V ise kapılarını Sevgililer Günü’nden bir gün sonra, 15 Şubat’ta açmaya hazırlanıyor.