Louis Vuitton’un Objets Nomades koleksiyonuna Amerikan bakış açısı

08 Aralık 2019

İlk olarak 2012 yılında Design Miami fuarında tanıtılan moda devi Louis Vuitton’un Objets Nomades isimli mobilya koleksiyonunun bu yılki tasarımcısı bir Amerikalı.


Fransız moda devi Louis Vuitton 2012 yılında tanıttığı Objets Nomades koleksiyonu ile mobilya tasarımına da el atmış, aradan geçen yedi yıl içerisinde de Patricia Urquiola, Raw Edges, India Mahdavi ve Tokujin Yoshioka gibi tasarımcılar ile iş birliği yaparak Louis Vuitton ruhunu tarzı ile öne çıkan evlere taşımayı başardı.


Bu sene, Louis Vuitton bir ilke imza atarak Objets Nomades koleksiyonu için Amerikalı tasarımcı ile iş birliği yaptı. “Swell Wave Shelf” isimli tasarımlar için tasarımcı Andrew Kudless ile güçlerini birleştiren Paris merkezli moda evi Kudless’in tasarımlarının ön gösterimini ise Design Miami 2019’da gerçekleştirdi.


Pürüzsüz bir şekilde cilalanmış meşe ağacının göz alıcı kırmızı deri kayışlar ile tutturulması ile yapılmış kitaplıklar işlevselliğinin yanında tasarım olarak farklı tarzlara uyum sağlayabilmesi ile öne çıkıyor. Tasarımcı Kudless’in “doğaya ve doğaya övgü” niteliğindeki tasarımlarının arkasında ise Louis Vuitton’un seyahat koleksiyonlarının DNA’sı yatıyor.


Fulbright bursu ile 1998 yılında tasarım okumak için Japonya’ya giden Kudless, kendi stüdyosunu yönetmesinin yanında California College of the Arts’ta ders veriyor. Tasarımlarında organik formlara yer vermesi ile tanınan Amerikalı tasarımcı son koleksiyonunda kendi sanat anlayışını Louis Vuitton tarzı ile başarılı bir şekilde birleştirmeyi başarıyor.