Louis Vuitton’un Yeni Mağazasına Seçkin Pirim Tasarımı

29 Eylül 2021

Geçtiğimiz günlerde İstinye Park’ta yeni açılan Louis Vuitton mağazasının tasarımı tümüyle çağdaş, heykel ve tasarım sanatçısı Seçkin Pirim’e ait.

Geçtiğimiz günlerde İstinye Park’ta yeni açılan Louis Vuitton mağazasının tasarımı tümüyle çağdaş, heykel ve tasarım sanatçısı Seçkin Pirim’e ait. Bir heykel yapısına sahip olan yeni Louis Vuitton mağazasının cephesinde, markanın klasikleşmiş damier (dama) deseninden ilham alınmış. Türkiye antik kentlerinin ruhuna ve aurasına sahip iki boyutlu amorf formu ve yapımında kullanılan Türk limra taşı ile, İstinye Park’ın açık hava alanında, son derece çarpıcı bir sanat eseri olarak yerini almış bulunuyor. Mağazanın içinin tasarımı da incelikle düşünülmüş. Dış cephede kullanılan limra taşı, içeride kadın deri ürünlerinin bulunduğu alanda da kullanılmış. 


Mücevher, saat koleksiyonu gibi aksesuarların bulunduğu, mağazanın ortasında bulunan bölümde, aynı zamanda lüks ve egzotik deri ürünleriyle birlikte, mumlar ve parfümler de sunuluyor. Bu bölüme gelene kadar olan tavan ve kapıların Marcel Wanders’in elmas deseniyle kaplanması, mağazaya giren müşterileri orta bölümdeki ürünlere yöneltiyor.Osmanlı dönemine ait tarzda kanepelerle dekore edilmiş oturma alanlarının bulunduğu kadın giyim bölümünde, Benji Boyadgian, Russel Frampton, Simone Cenedese gibi sanatçıların eserleri sergileniyor.