Lüks Bir Spa Kaçamağı: La Réserve Paris

05 Mart 2018

Bir otelde, Michelin yıldızlı bir restorandan daha iyi ne olabilir? Harika bir spaya ne dersiniz?

"La Réserve Paris bulunduğu yer ve hizmetleri açısından, en şık Paris deneyimlerinden birini sunuyor."

Fransa’daki saray kategorisine giren sayılı otellerden biri olan La Réserve Paris, Michelin yıldızlı restoranı, şık süitleri ve spasıyla gerçek bir rüya mekanı.

Champs Elysées mevkiindeki otel binası, Paris’in en iyilerini etrafına topluyor; The Grand Palais ve Elysée Palace çok yakında; Place de la Concorde ve Tuileries bahçeleri yürüme mesafesinde; tasarım butiklerinin konuşlandığı Rue du Faubourg Saint-Honoré ise hemen köşede.

İçindeki her bir odası ve bölümü birbirinden farklı ve müthiş zevk sahibi bir şekilde döşenmiş olan otelin iç dekorasyonundaki deri paneller, ipek damask ve yumuşak kadifeden duvarlar, dramatik bir düzen yaratıyor.

Yatak odaları (otelde toplam 40 tane bulunuyor ve bunların 26’sı suit) otelin ortak kullanım alanlarına göre daha sade kurgulanmış ve teknolojinin son ürünleriyle desteklenmiş. Fransız speaker markası Waterfall’un cam kolonları odanın en göz alıcı parçaları olabilir.

Küçük ama stil sahibi ve sakin spasındaki özel soyunma kabinleri kırmızı lakeden ve içleri ise tamamen ayna. Kiraz kırmızı banklarıyla 16 metrelik yüzme havuzu, spanın mücevheri. Otelin spasının olanakları mekanın küçüklüğünden dolayı sınırlı olsa da, üç uygulama odası ve havuzuyla aradığınız huzuru yakalamanıza elinden gelen en iyi şekilde yardımcı oluyor. Değişme kabinlerinde La Réserve’nin kendi ürünleri olan harika kokulu ürünlerle dolu. Spanın en güzel yanıysa tam 24 saat açık olması.

La Réserve Paris, İsveç anti-aging uygulama işlemi Nescens hizmeti veren nadir otellerden biri. Eğitimli terapistleri markanın işlemlerini hem uyguluyor hem de dilerseniz ileriki dönemler için size cilt bakımı reçeteleri veriyorlar. Spanın asıl amacı masaj olsa da, gelen misafirlerin çoğu Nescens’i deniyor.

Otelin restoranlarından Le Gabriel, loş ışığı ve sofistike ortamıyla iki yıldızlı bir Michelin restoranı. Çabasız ama muazzam lezzetli mutfağından, kakaolu ve çıtır kara buğdaylı güvercini tavsiye edilir. Kibar ve her konuda eğitimli olduğu gözden kaçmayan servis elemanları kendinizi bu otelde daha da özel hissetmenize destek oluyor.

*Otelin çift kişilik oda fiyatları 1.100€’dan başlıyor. Bir saatlik cilt bakımı 180€ ve bir saatlik masajlar 200€’dan başlıyor.