Lüks yat mavi sularda

13 Mayıs 2019

Richard Branson'un yatında mavinin en güzel tonlarıyla iç içe huzurlu bir yolculuğa ne dersiniz?

Richard Branson’ın sadece iki özel adası, bir uzay turizm şirketi olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Görünüşe artık göre onun eski lüks katamaranını da kiralayabiliyoruz.


Branson, uzun süredir Bella Vita teknesinin sahibiydi. Tekneyi 2018'de 3 milyon dolar karşılığında satmasına rağmen, seyahat severler yine de bir milyarder gibi hissedebilmek için tekneyi bir haftalığına kiralayabilirler.

Bella Vita, Charter World’de belirtildiği gibi, 105 metre ile dünyanın en büyük lüks yelkenli katamaranlarından biri. Görünüşe göre 2010 Dünya Süperyat Ödülleri'nde en iyi katamaran ödülünü kazandı. Ultra hafif karbon fiber kullanılarak inşa edilen tekne, motor ile ilerlerken 14 knot  ve yelken ile 20 knot'tan fazla hız yapabiliyor.


2003 yılında inşa edilen ve 2009 yılında Branson tarafından satın alınan katamaran, altı mürettebat üyesi ile birlikte dört kabinde toplamda 10 misafir ağırlayabiliyor. Teknede bir ana süit, bir çift kabin ve her biri kendi en-suite duş odalarına sahip iki adet ikiz kabin bulunmakta. Her odada düz ekran televizyon ve iPod yerleştirme istasyonları da mevcut.