LVMH’den bir ilk: Rihanna ile yepyeni bir marka

20 Mayıs 2019

Moda dünyasının dev lüks şirketi LVHM, Rihanna ile ortak bir moda markası kuracağını açıkladı.

Aylardır, LVMH gruptan kendi lüks markasını çıkaracağı konuşulan Rihanna’nın moda girişimi nihayet gerçekleşiyor. Bünyesinde yer alan Dior, Louis Vuitton, Fendi ve Celine gibi markalarla dünyanın en büyük lüks tüketim şirketlerinden biri olan LVHM grup, geçtiğimiz günlerde Rihanna ile birlikte  bir moda markası kuracağı iddialarını doğruladı.

Tam adı Robyn Rihanna Fenty olan süperstar, bu ay Paris'te Fenty markalı yeni markası için ilk koleksiyonunu sunacak. Koleksiyonda ayakkabı, güneş gözlüğü ve mücevher gibi hazır giyim ve aksesuarların yer alacağı açıklandı.
Rihanna’nın moda dünyasına girişi yeni değil. 2016 yılında Fenty x Puma adlı spor giyim markası Puma'nın desteklediği çağdaş bir koleksiyon ile modaya ilk atılımını yapan süperstar, koleksiyonuyla büyük beğeni yakalamıştı.

2017'de Fenty Beauty markasıyla güzellik sektörüne de el atan Rihanna, markasıyla 40 farklı ton fondöten çıkartarak herkes için renk uyumu yaratmayı hedefledi. 2018 yılında ise istikrarını sürdürerek yine  her türlü beden ölçüsü için uyumlu iç giyim markası olan Savage x Fenty'i piyasaya sürdü.