Maçakızı Otel'de Gastronomi ve Sanatın Özel Buluşması

22 Şubat 2022

Gastronomi ve sanatta başarılı kadınların kutlandığı, ilki gerçekleştirilen özel program geçtiğimiz hafta sonu Maçakızı Otel'de misafirleriyle buluştu.

Gastronomi ve sanat için özel bir buluşma...

Bu sene itibariyle tüm yıl açık olacak olan Maçakızı Bodrum’da hafta sonu etkinlikleri başladı. 18-20 Şubat hafta sonu Sahir Erozan ve Şef Aret Sahakyan ev sahipliğinde ilki gerçekleştirilen program kapsamında, ülkemizdeki gastronomi ve sanat alanında başarılı kadınlar kutlandı. Bu özel hafta sonunun ilk gününde, ISTANBUL'74 iş birliği ile Mine Akın’ın “Bütünün İçinden” isimli serisinden ahşap heykel sergisi misafirlerle buluştu.  


Akşamında ise değerli kadın şeflerin tasarladığı tabaklardan oluşan özel akşam yemeğiyle devam etti. Maçakızı Executive Şefi Aret Sahakyan ev sahipliğinde gerçekleşen özel buluşmada, yetenekli şefler Şemsa Denizsel, Çiğdem Seferoğlu, Müge Ergül Karaca ve Sara Tabrizi’nin lezzetli akşam yemeği sunumları ve şampanya eşleşmeleri yer aldı. Şeflerin hazırladığı eşsiz tatlara, gecenin atmosferini dolduran tınılarıyla DJ Ece Ekren eşlik etti.

İkinci gün, Villa Maçakızı’nda Şef Carlo Bernardini’nin yemek workshop’u ve öğle yemeği sunumu ile devam etti.


Devamında, Oluş Molu’nun Sunolus Bağları’nda üretilen özel organik şarap tadımı gerçekleştirildi.


Keyifli günün akşamında yetenekli şefler Damla Uğurtaş Özay, Pınar Taşdemir, Seray Öztürk, Maçakızı şeflerinden Zeynep Pamirtan ve Villa Maçakızı holistik tatlı şefi Bruna Emer, hazırladıkları özel menüler ile lezzet dolu anlar yaşattı. Opera sanatçısı Burcu Hancı’nın sürpriz performansıyla gece unutulmaz anlara sahne oldu.