Mamut Art Project 2018

27 Nisan 2018

Bağımsız ve genç sanatçılara işlerini sergileme olanağı sunan ve bu yıl 6’ıncı yılına giren Mamut Art Project, Krüw seçkisi ve sanat performanslarıyla 29 Nisan’a kadar görülebilecek.

"Gelen başvurular arasından seçilen 6 performansın sunulacağı bu edisyonda ilk defa, sergilenen performansları tekrar gerçekleştirme hakkı da satışa sunulacak."

6’ıncı yılına giren Mamut Art Project, bağımsız ve genç sanatçılara işlerini sergileme olanağı sunuyor. Aynı zamanda koleksiyonerler, galeri yöneticileri, küratörler ve sanatseverler için de bir keşif alanı oluşturan Mamut 2018’de, alternatif sanat kolektifi Krüw’ün özel serigrafi seçkisi ve ‘Maddesiz’ performansları sergilenecek bu yıl.

Bin başvuru içinden seçilen 50 genç sanatçının 400 eseri 29 Nisan tarihine kadar KüçükÇiftlik Park’ta sunulacak. Jürisi Ayşe Erkmen, Ayşe Umur, Evrim Altuğ, Haldun Dostoğlu ve Selen Ansen’den oluşan ve genç sanatçıların eserlerinin sergilendiği ulaşılabilir sanat etkinliğinde, alternatif sanat kolektifi Krüw’ün de özel serigrafi seçkisi yer alacak. Seçkide ‘Mythz’ ile Seyhan Musaoğlu ve Simge Burhanoğlu’nun küratörlüğünde hazırlanan ve teması “Maddesiz” olarak belirlenen Mamut Performansları yer alacak.

Gelen başvurular arasından seçilen 6 performansın sunulacağı bu edisyonda ilk defa, sergilenen performansları tekrar gerçekleştirme hakkı da satışa sunulacak. Yüzyıllardır farklı kültürlerde, coğrafyalarda anlatılan efsanelerden esinlenen serigrafi seçkisi Krüw sanatçıları, Bertan Berkol, Burak Beceren Burak Şentürk, Bülent Gültek, Can Dağlı, Can Gürgül, Cins, Derin Çiler, Elif Cincinus, Elif Varol Ergen, Ham, Kaan Bağcı, Kaan Bilaloğlu, Moklich, Murat Kalkavan, Selin Çınar, Yavuz Öztürk ve Zez Eah imzasını taşıyor.