Marina Abramović ve James Turrell’ın Spasında

24 Aralık 2018

Tazmanya müzesi Museum of Old and New Art, Marina Abramović ve James Turrell tarafından tasarlanan spayı içerecek otel ile genişliyor.

"Motown, bir kütüphane, 1.075 kişilik bir tiyatro, bir çok amaçlı bir konferans merkezi, bir galeri ve ofis alanının yanı sıra sanatçılar James Turrell ve Marina Abramović tarafından tasarlanan bir spa’ya da sahip olacak."

Performans sanatının tanrıçası Marina Abramović ile ışık ve mekan tanrısı James Turrell, David Walsh’ın yeni projesi için güçlerini birleştiriyor; bir spa tasarımı.

Milyoner koleksiyoner David Walsh, 2011'de açılan, Tazmanya Hobart 'daki Walsh'un geniş ve özel modern ve çağdaş sanat müzesi olan Museum of Old and New Art (Mona) dahilinde Motown isimli yeni bir kompleks kurmayı planlıyor.

Motown'un iç tasarımı.

Şimdiye kadar 400 dolar harcanan 176 odalı lüks otel Motown, bir kütüphane, 1.075 kişilik bir tiyatro, bir çok amaçlı bir konferans merkezi, bir galeri ve ofis alanının yanı sıra sanatçılar James Turrell ve Marina Abramović tarafından tasarlanan bir spa’ya da sahip olacak.

Otel, 1.075 kişilik bir tiyatroya sahip olacak.

Erişimin feribotla sağlanacağı kompleksin açılış tarihi ile ilgili net bir bilgi vermeyen Mona yetkilileri, tahmini olarak 2024'te açılabileceğini söylüyor. Yakın zamanda da müzenin Turros ve Richard Wilson'ın eserlerini barındıran, Pharos adlı yeni uzantısı geçen yıl Derwent nehri üzerinde inşa edilmişti.