Mart Ayında Gidilecek Doğru Rotalar

20 Şubat 2019

Her destinasyonun mevsimi vardır. Nereye gittiğiniz kadar ne zaman gittiğiniz de kritiktir. Tam enerjimizin değiştiği bu günler, seyahat için de ideal dönemi sunuyor.

Hindistan’da Renk Oyunları


En renkli rotamız Delhi ile tura başlıyoruz. Hindistan’ın meşhur festivali Holi, her mart ayında, farklı şehirlerde farklı konseptlerle kutlanıyor. 2019 yılında 20-21 Mart tarihlerinde Delhi’de gerçekleşecek Holi  Moo müzik temalı. 40 farklı sanatçının sahne alacağı festival -elbette sağlığı tehdit etmeyen- renkli pudralarıyla meşhur. Renklerin festivali Hint Takvimi’nde 12. ayın dolunayına denk geliyor ve her sene küçük bir tarih kayması yaşayabiliyor. Unutulmaz bir deneyim arıyorsanız, Hindistan’ın hiç görmediğiniz bir yüzünü görmeniz mümkün.

 Küba’da Sanat Dolu Günler

Karayipler’in ada ülkesi Küba, her daim en çok merak edilen adreslerden biri. Rengarenk sokakları, arabaları, müziği ve dansı ile kendine has bir yaşam sunan Küba, özellikle açılımından sonra çok daha fazla turist çekmeye başladı. Mart ayında tercih edilmesinin sebebi ise hava sıcaklığının oldukça uygun ve yağmursuz olması. 10 günlük bir seyahat planlarsanız adanın birçok noktasını keşfetmeniz mümkün. Akşamları meşhur müzik evlerine gidip, gündüzleri görebileceğiniz kadar yer gezip unutulmaz bir ada tatili yaşamak için Küba en doğru adres.

Mısır’ın En Sakin Hali


Belki daha öne cruise gezilerine çıktınız, peki ya nehirde yapılan turları hiç denediniz mi? Nil Nehri’nin de size özel anlatacak bir hikayesi var. Ters yönde akışıyla ve 5.000 yıllık geçmişiyle, size gezilecek en büyüleyici noktaları sunuyor. Dingin geçecek seyahatinizde, bölgeye özel büyük yelkenlilerle geziyorsunuz, ki tatiliniz burada klasik cruise turlarından ayrılıyor. Luksor, Karnak, Dendera ve Kom Ombo Tapınağı, Krallar ve Kraliçeler Vadisi bu geziyle görebileceğiniz birkaç nokta.