Masquespacio imzalı eğlenceli restoran tasarımı

04 Haziran 2021

Bun hamburger restoranı, İtalya’nın Torino kentindeki yeni restoranı için tasarım stüdyosu Masquespacio ile enerjik bir iş birliğine imza attı.

Bun hamburger restoranı, İtalya’nın Torino kentindeki yeni restoranı için tasarım stüdyosu Masquespacio ile enerjik bir iş birliğine imza attı. Proje, farklı alanları temsil etmesi adına yeşil, mavi ve pembe olmak üzere üç cesur renk kullanarak, önceden oluşturulmuş marka kimliğine odaklanırken, aynı zamanda ziyaretçilerin tabaklarının tadını çıkarabilecekleri ve kendilerini bir su altındaymış veya eğlenceli bir yüzme havuzu benzerinde gibi hissedebilecekleri eğlenceli bir alan yaratıyor.


Milano’daki iç mekanlarda bolca kullanılan ve “Bun” marka kimliğinin bir parçası olan yeşil rengi, müşterilerin siparişlerini iletebilecekleri ana barı kaplamak için seçilmiş. Bu arada pembe ve mavi renkleri, ziyaretçileri birbirinden tamamen farklı iki oturma alanına yönlendiriyor. 
Pembe bölgede konuklar, bir tribünün farklı seviyelerde oturmalarına izin verdiği geniş bir ortak masada toplanabiliyorlar; mavi alan ise havuz benzeri bir estetiği benimsiyor ve iç mekana eğlenceli bir dokunuş katıyor.