Massimo Bottura’dan canlı yayında yemek tarifleri

28 Mart 2020

Michelin yıldızlı İtalyan şef Instagram’da “Mutfak Karantinası” (Kitchen Quarantine) adı altında yeni bir seriye başladı.

Koronavirüs salgınından korunmak için evine kapananlardan birisi de Michelin yıldızlı şef Massimo Battura. Evde geçirdiği zamanı yemek yapmayı öğrenmek isteyenler için değerlendirmeye karar veren Bottura Instagram hesabından yeni bir seri başladı.Her akşam Türkiye saati ile saat 10’da canlı yayına başlayan şef basit tarifleri adım adım takipçileri ile paylaşıyor. Bir taraftan tarifi veren bir taraftan da nasıl pişirileceğini gösteren şef küçük püf noktaları paylaşmayı da ihmal etmiyor. Bottura canlı yemek derslerinin ardından da kısa bir soru-cevap yapıyor takipçileri ile. Üstelik derslerin daha fazla kişiye ulaşması amacıyla Bottura canlı yayınları ana dili İtalyanca değil İngilizce yapıyor.

İtalyan şefin ilk üç tarifi ise Thai körisi, sıcak bollito ve tortellini. Eğer canlı yayını kaçırırsanız derslerin videolarına YouTube’dan erişmeniz mümkün. Eğer siz de evde geçirdiğiniz zamanı değerlendirmek ve Michelin yıldızlı bir şeften ders almak isterseniz Bottura’nın hesabını mutlaka takip edin.