Matthieu Blazy Yeni Bottega Veneta Koleksiyonunu Tanıttı

07 Mart 2022

Matthieu Blazy, Bottega Veneta'nın yeni kreatif direktörü olarak uzun zamandır heyecanla beklenen ilk koleksiyonunu tanıttı.

Bottega Veneta'nın Sonbahar/Kış 2022 koleksiyonu, hareket algısına ve ince detaylara odaklanan özel video klipler eşliğinde Milano Moda Haftası'nda gerçekleşti. 

Matthieu Blazy, Bottega Veneta'nın yeni kreatif direktörü olarak uzun zamandır heyecanla beklenen ilk koleksiyonunu hakkında “Bottega Veneta, bir deri ürünleri şirketi ve üretimlerinde pragmatik fikirlerden yola çıkıyor. Örneğin çantalarda uzmanlaştığı için, daima bir hareket hali ve bir yere gitmek ile ilgili konseptlere odaklanıyor. Temelinde hareket halinde olan bir zanaat fikri var. Zamansızlığı ile modanın üzerinde sessiz bir güç yaratıyor” dedi.Koleksiyon, parçaların dokusal hareketine ve podyumdaki süzülme biçimlerine odaklanırken "basitlik güçtür” kavramını somutlaştırıyor. Bir çift düz kesim kot pantolonla eşleştirilmiş sıradan beyaz bir atletin görüldüğü açılış görünümü de dahil olmak üzere minimalist parçalara odaklanıyor ve koleksiyonun geri kalanında  Blazy'nin tekrarlanan “sessiz güç” ifadesi öne çıkıyor.
Ayrıntılara gösterilen özen, kullanışlılık ve uzman işçilikle bir araya gelen Blazy'nin Bottega Veneta'ya yönelik yeni vizyonunun, sektörde fırtınalar estireceği şüphesiz.