Mayorka’da saklı bir köşe: Neuendorf Evi

21 Eylül 2020

Claudio Silvestrin ve John Pawson’ın tasarladığı Neuendorf Evi, gelecek tatil planlarınızda yer alması gereken ikonik bir Mayorka evi. Daha fazlası için AJournal’ı ziyaret edin.

Mayorka adasının güney kesiminde otuz dönümlük bir badem korusunda yer alan Neuendorf Evi, Calvin Klein ve Giorgio Armani için önde gelen perakende lokasyonlarının tasarımından sorumlu ikili John Pawson ve Claudio Silvestrin tarafından tasarlanmış. Muhteşem deniz ve dağ manzarasına sahip Neuendorf Evi, oldukça etkileyici ve sıradışı bir yapı ve bir yerleşim alanının ne anlama gelebileceğine dair cesur bir adım.


Büyük ölçekli ve alçakgönüllü bir atmosferi olan Neuendorf Evi, bir sanat enstalasyonunu andırıyor. Dikey ve geometrik şekillerden oluşan temiz, keskin çizgilerle antik çağa modern bir yaklaşım getiriyor. Yüzyıl ortası modern ve antik kerpiç kalesi, ham, doğal malzemelerin içeri ve dışarıda çarpıcı minimalist vurgusu, manzara ile uyumlu bir palet oluşturuyor.


6 bin metrekarenin üzerinde olan bu geniş evde, toplam on bir kişinin uyuyabileceği bir ebeveynli beş yatak odası bulunuyor. Her biri tamamen modern sadeliğiyle ferahlatıcı bir etkiye sahip.


Tam donanımlı mutfak ve bitişiğindeki yemek alanı, aile toplantılarının yanı sıra kutlamalara hizmet edecek kadar büyük ve harika bir açık hava yaşamı için geniş havuz terasına ve kapalı avluya bitişik olarak yer alıyor. Diğer bir özellik ise topraktan tenis kortu.


Otuz dönümlük geniş bahçelerle, Neuendorf Evi mutlak bir mahremiyet sunuyor. Gelecek tatil planlarınızda yer alması gereken ve alışılmadık bir tasarım ekonomisine sahip olan bu villa, huzurlu ve lüks bir sığınağın canlı ve şık bir ifadesi.