Mayorka’da tarihe yolculuk: CAP ROCAT

25 Haziran 2021

Tarihi 19. yüzyıla uzanan bir kale, etkileyici bir restorasyon sürecini atlattıktan sonra, Palma Körfezi'ne bakan büyüleyici bir butik otele dönüştü.

İspanyol mimar Antonio Obrador tarafından tasarlanan CAP ROCAT’ın güzelliği sadece eski çağın getirdiği zarafetten değil, aynı zamanda Mallorca'nın görkemli Palma Körfezi kıyı şeridinin ve doğa koruma alanının manzarasında da yatıyor. 88 dönümlük bir arazide yer alan ve iki kilometre boyunca sahil şeridi boyunca uzanan Cap Rocat Mallorca, çarpıcı oda ve süitlerden oluşan konaklama seçenekleri, çeşitli lezzetler sunan büyülü yemek mekanları, denize, iskeleye ve iskeleye doğrudan erişimi olan özel bir kayalık uçurum plajını bir araya getiren muhteşem bir otel.


Cap Rocat'ın hem mimarisi hem de ortamı hayret uyandırıcı. Eski atış payandalarında bir asma köprü, sığınaklar ve süitler ile harika bir şekilde tenha, atmosfer hem tarihi hem de romantik. Çağdaş ve klasik mobilyaların zarif kombinleriyle dekore edilmiş süitler, kesintisiz deniz manzaralarına açılan özel verandalara sahip.Burada gününüz deniz dalgalarının sesiyle başlıyor. Terasınızda kahvaltının tadını çıkardıktan sonra, biraz hareket etmek tatilinize dinamizm katabilir. Tenis oynayın veya bisiklet gezisine çıkın ve otelin çevresine yayılan kıyı bölgesini keşfedin. Burada zamanınızı su sporları, balık tutma, dalış, yelken ve binicilik yaparak geçirebilirsiniz. Akşam saatlerinde otele döndüğünüzde, Cap Rocat'ın Fortress Restaurant'ında veya deniz kıyısındaki açık hava restoranı Cala de la Reina'da yemek yiyerek gününüze mükemmel bir bitiriş yapın. Tarihine saygı duruşu yaparak yeni bir seyahat destinasyonu olarak hayat bulan Cap Racot, misafirlerine eski ve yeni dünyanın en iyilerini aynı çatıda sunmayı vadediyor.