Meksika’da maceranın izinde

17 Haziran 2021

Okyanusun, dağların, çölün ve yıldızların büyüleyici manzarasına sahip Paradero Todos Santos, doğa ile iletişim kurmak için tasarlandı.

Meksika'nın hareketli Los Cabos Havalimanı'ndan sadece bir saat uzaklıkta olmasına rağmen, Paradero Todos Santos ruhsal olarak dünyalar kadar uzakta. Dağlar, okyanus, çöl ve çiftliklerle çevrili sakin bir bölgede topraktan yükselen 35 süitten oluşan tesis, yılan gibi doğal bir vaha ve bahçe etrafında inşa edilmiş.


Mimarlar Rubén Valdez ve Yashar Yektajo, Paradero Todos Santos'un beton dış cephesini toprağa mükemmel uyum sağlayacak şekilde tasarladı.

FOTOĞRAF: PARADERO HOTELS

Gelecek vadeden mimarlar Rubén Valdez ve Yashar Yektajo, toprağa mükemmel uyum sağlamak için dalgalı beton bir dış cepheye sahip tesisi tasarlarken "radikal kararlar" verdiler. Valdez, Galerie'ye “Bu siteyi bulduğumuz için çok şanslıydık” diyor. “Otel ile Pasifik Okyanusu arasında neredeyse insanlıktan eser yok, sadece kaktüs tarlaları. Doğayla çok bağlantılı."

Ekip, tüm odaları sitenin çevresi boyunca inşa etti, böylece her süit, geniş iç bahçeler de dahil olmak üzere çevreyi engelsiz bir şekilde görebiliyor. Zemin kattaki odalarda özel dalış havuzları bulunurken, üst kattaki süitlerde bir çatı terası ve izleyiciyi gerçekten nefes kesici bir manzara için ufukta asılı tutan benzersiz ağ hamaklar bulunuyor. Valdez, "Duvarların ve tüm malzemelerin bir şekilde bu manzarayı kucaklama deneyimine bir şekilde katkıda bulunması bizim için çok önemliydi" diyor.FOTOĞRAF: PARADERO HOTELS

Bu gerçeküstü ortamı geliştiren Polen peyzaj tasarım ekibi, uyumlu bir bahçe oluşturmak için sitenin doğal vahası ve önceden var olan çiftliği üzerine inşa etti. İnşaat sırasında Mesquite'deki bir fidanlıkta birçok bitki türü korunmuş. Polen'in kurucu ortağı Ana Julia Carvajal, “Projeyi incelerken Baja'nın o bölgesindeki tüm eko​​sistemleri gerçekten deneyimleyebilirsiniz” diyor.

Dar yollar, bitki yaşamıyla dolu daha büyük manzaralara açılırken, tatil beldesinin spasının temel bir parçası olan doğal vaha da tropik papaya, mango ve muzlarla dolu. Su yolunun kıvrımlı kıvrımlarından birinde yükselen bir kaktüsler uzanıyor.Paradero Todos Santos'taki yemek pavyonu.

FOTOĞRAF: PARADERO HOTELS

Peyzaj tasarımcıları, açık hava köşkünde yer alan tesis bünyesindeki restoranda kullanılmak üzere çeşitli otların yanı sıra meyve verecek guava, incir, limon ve portakal ağaçları da dikti. “Her şey açığa çıkıyor, böylece şefin çalıştığını görüyorsunuz; personel ve insanlar arasında sürekli bir etkileşim var” diyor Yektajo. "Bizim fikrimiz, bu iki yapılı ve yapılı olmayan ortam arasındaki sınırlarda yemek yediğinizi hissetmekti."


Paradero Todos Santos'taki sakin havuz.

FOTOĞRAF: PARADERO HOTELS

Konuklar sörf seanslarının, yürüyüş turlarının, bahçecilik derslerinin veya mutfak gezilerinin keyfini çıkarabilir ya da tesisin en yüksek noktasındaki kavisli bir duvarın arkasına gizlenmiş havuzda dinlenebilirler. Paradero, sakin sudan çıkan ziyaretçilere Playa Las Palmas'ın muhteşem manzaraları sunuyor. Mimar Ruben Valdez, "Lüksü maddi bir şey olarak yansıtmaya çalıştık" diyor, "ama burada olmak, sahip olabileceğiniz en iyi lüks."