Meksika'dan Sevgilerle: Zihuatanejo'da saklı bir cennet

12 Ocak 2021

Pandemi nedeniyle seyahat kısıtlamalarının devam ettiği bu dönemde, yaptığımız seyahatleri hatırlamak veya gelecekteki bir seyahat planlaması için araştırmalar yapmak modumuzu yükseltebilir. Planlarınıza dahil edebileceğiniz destinasyonlardan biri, Meksika'daki La Casa Que Canta.

Gelecek seyahat destinasyonlarınızdan biri olabilecek Zihuatanejo’nun palmiye yapraklarının gölgesindeki kasabanın kuzey ucundaki yol, La Casa Que Canta'ya yaklaştığında yükselen kısa bir tepeye tırmanıyor. Otelin ismi, tam anlamıyla "şarkı söyleyen ev" anlamına geliyor. Bu butik tesis, her açıdan eşsiz: mimari, ortam, ambiyans, personel tutumu, olağanüstü yemekler, görkemli büyük süitler, spa ve fitness merkezine sahip.


Çarpan dalgalardan sadece birkaç santim uzakta, gözlerden uzak bir tuzlu su havuzu ve jakuzi, uçurumun dibindeki kayalara sıkışmış durumda. Açık hava kantinine bitişik olan ana havuz, kelimenin tam anlamıyla denizden yaklaşık 45 metre yükseklikteki bir uçurumun kenarında asılıdır.


Meg Ryan ve Andy Garcia'nın oynadığı 1994 Hollywood yapımı film When a Man Loves a Woman'da, beldenin efsanevi havuzunda 50 saniyelik bir sahne çekildi. Filmin vizyona girmesinden sonraki haftalar içinde otel, 2 bin'den fazla rezervasyonu almıştı. Bu ultra-romantik yerin nerede olduğunu bulmak için, film jeneriğinin sonunu bekleyip adresi öğrenmeleri gerekiyordu.


Adını geleneksel bir Meksika şarkısından alan her konuk süiti, renkli tropikal çiçeklerle dekore edilmiş, elle boyanmış çiniler ve mobilyalarla aynı derecede parıldıyor ve ünlü Meksikalı sanatçılar Diego Rivera ve Frida Kahlo'ya saygı duruşunda bulunan papağan, deniz kızı detaylarıyla öne çıkıyor.


25 süit ve iki özel villayla, bir butik otelden ziyade büyük, özel bir mülkte konaklayan ayrıcalıklı bir konuk olduğunuzun kendine özgü bir atmosferik duygusu var.


Tesis genelinde Meksika tasarım motifleri arasında, kaktüsler, parlak tüylü ağaçlar ve tropikal çiçeklerle vurgulanan büyüleyici mozaikler ve geleneksel seramik heykeller yer alıyor.