Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul bu yıl dijitalde

09 Ekim 2020

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 15. Sezonu kapsamındaki şovlar, canlı yayınlar, paneller ve podcast'ler, 12-16 Ekim tarihleri arasında tamamen dijital platformlar üzerinden izleyicilere sunulacak.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un 15. Sezon'u (MBFWI) 12-16 Ekim tarihleri arasında tamamen dijital platformlar üzerinden sunulacak. Moda haftası çatısı altında gerçekleştirilecek olan canlı yayınlar, paneller, podcast'ler ve farklı disiplinleri bir araya getiren iş birliklerinin de yer alçağı tüm etkinlik takvimi ise önümüzdeki günlerde websitesinde adresinde açıklanacak.


12-16 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında Belma Özdemir, Ceren Ocak, Cihan Nacar, Çiğdem Akın, Emre Erdemoğlu, Gökhan Yavaş, Hakaan Yıldırım, Karma – Mehmet Emiroğlu, Engin Ekinci, Seydullah Yılmaz, Kith&Kin, Mercedes-Benz presents Özlem Süer, Mehtap Elaidi, Meltem Özbek, Mert Erkan, MİİN by Kadir Kılıç, Murat Aytulum, Museum Of Fine Clothing – Eda Güngör, Natalie Kolyozyan, Nedo by Nedret Taciroğlu, New Gen, Nihan Peker, Niyazi Erdoğan, Özgür Masur, Özlem Kaya, Raşit Bağzıbağlı, Simay Bülbül, Sudi Etuz, T.A.G.G. – Gökay Gündoğdu, Tuba Ergin, Tuvanam ve Y Plus by Yakup Biçer koleksiyonlarını sergileyecekler.


MBFWI 15. sezonu için Türkiye’nin benzersiz destinasyonlarında bir tanıtım filmi çekildi. Koray Birand'ın yönettiği filmin stil danışmanlığını ise Burak Sanuk üstlendi. MBFWI’ye katılan 37 tasarımcı arasından seçilen görünümleri taşıyan modeller, tanıtım filminde İstanbul’dan yola çıkarak ülkenin en gözde noktalarında yürüdükten sonra modanın kalbi olan İstanbul’a geri dönüyorlar. Dünyaca ünlü markaların podyumlarında yürüyen başarılı Türk model Öykü Baştaş’ın yanı sıra Ece Bıçak, Esin Bıçak, Efe Sorarlı, Ege Aydınız ve Özge Bilici de modeller arasında yer alıyor.


Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul çekimleri Galataport İstanbul’un mekan sponsorluğu ile gerçekleştirildi. İHKİB'in organizasyonu ve Türkiye Tanıtım Grubu'nun desteğiyle gerçekleştirilecek etkinlik, resmi web sitesi olan http://www.mbfwistanbul.com adresinden takip edilebilecek.