Met Müzesi'nde Bu Sene Karl Lagerfeld Ürünleri Satın Alınabilecek

04 Mayıs 2023

Met Müzesi, ünlü tasarımcıdan esinlenerek satışa sunulan bir dizi ürün sunuyor.

New York Metropolitan Sanat Müzesi (The MET), 2023 ilkbahar sergisi “Karl Lagerfeld: Bir Güzellik Çizgisi”ni tanıtmaya hazırlanırken, The MET Mağazası, merhum tasarımcıdan ilham alan özel bir ürün listesi hazırlıyor.


Çevrimiçi alışveriş yapanlar ve mağazadaki ziyaretçiler, Lagerfeld’in her türlü ürüne damgalanmış sembolüne rastlayacaklar. Aynı zamanda Chanel, Fendi ve Karl Lagerfeld markasıyla yaratılan bazı ortak markalı hatıralar arasından seçim yapabilecekler.


Serginin 5 Mayıs itibariyle halkla açılmasıyla alışveriş yapanlar 186 dolarlık Karl Lagerfeld Kokeshi bebeği ve tasarımcının yaptığı Coco Chanel'in eskizlerinden birinin yer aldığı Chanel ipek eşarp gibi hatıralar niteliğindeki objelere sahip olmaya hak kazanabilirler. Modaseverler Fendi Karlito anahtarlığı, Chanel Airpod kılıfı veya Chanel parmaksız eldivenleri tercih edebilirler.
Ziyaretçiler aynı zamanda, tasarımcının çizdiği 200 eskizinin yer aldığı karalama defteri tipi bir kitap olan “Fendi by Lagerfeld” i de satın alabilirler. Kitap ayrıca Lagerfeld’in eskizlerinin 50.000 küçük resminden oluşan bir poster, bir DVD ve resimli kitapçıklar içeriyor.