Metaverse Moda Haftası

07 Nisan 2022

Decentraland'ın Metaverse Moda Haftası, dünyanın dört bir yanından birçok markanın, dört günlük boyunca sürecek gösteri, panel konuşmaları ve alışveriş fırsatlarından oluşan etkinliklerini sanal dünyayla buluştuyor.

Çoğu insan çin, metaverse henüz keşfedilmemiş bir alan… Ancak dijital dünyada sürekli gelişen kültürel gelişmelerle metaverse gittikçe daha da büyüyen bir konuya dönüşecek gibi görünüyor.


İlk defa gerçekleştirilen Metaverse Moda Haftası, moda dünyasının en büyük isimleriyle yoğun bir gösteri programı ve birçok farklı dijital deneyim sundu. Üstelik, bu deneyime katılmak için ne davetiyeye ne de bir seyahat planına ihtiyaç var. Tek ihtiyaç, bir dizüstü bilgisayar tarayıcısı!

Dört gün boyunca devam eden etkinlik, 3D avatarların dijital alanda NFT'ler olarak 'arazi' satın alabileceği sanal bir platform olan Decentraland'da gerçekleşti. Decentraland, MANA kripto para birimini kullanan ve Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen bir sisteme sahip.


Metaverse Moda Haftası ile Jonathan Simkhai'den Mowalola ve Collina Strada'ya kadar birçok tasarımcı, daha önce diğer metaverse platformlarında tasarımlarını göstermiş olsa bile ilk kez bu yıl Decentraland ile ziyaretçilerin de katılabileceği özel dijital alanda yer aldı.

Sadece podyum gösterilerinde değil, panel konuşmalarında, alışveriş deneyimlerinde, hatta after party'lerde yer alabilen katılımcılar, Decentraland web sitesinden misafir olarak veya dijital cüzdanlarını kullanarak giriş yapabilirler ve moda etkinlikleri programa ulaşabilirler.