Michelin yıldızlı şef Hudson Yards’ı ele geçiriyor

02 Ağustos 2019

New York’un yükselen yıldızı Hudson Yards’ın gözde sakini şef Thomas Keller yeni restoranı TAK Room konuklarına unutulmaz bir lezzet şöleni sunuyor.

New York’un son zamanlardaki en gözde bölgelerinden Hudson Yards söz konusu lezzet olunca da yavaş yavaş ön plana çıkmaya başladı. Son zamanlarda büyük şirketlerin merkezlerini taşıdığı ve lüks mağazaların birer birer açıldığı Hudson Yards’ın en son sakini ise Napa Valley’nin efsanevi restoranı French Laundry’nin ve Columbus Circle’daki üç Michelin yıldızlı restoran Per Se’nin şefi Thomas Keller.


Amerikan mutfağının duayen isimi kabul edilen Keller French Laundry ve Per Se’nin aksine Hudson Yards’ta açtığı yeni restoranı TAK Room ile “casual dining” konseptini benimsiyor. Mekânın tasarımını üstlenen Londra merkezli David Collins Studio’da Keller’ın arzusu üzerine TAK Room’u geniş ve rahat mekanların birleşimi olarak dizayn etmiş. Duvarların yeşilin muhteşem tonunun koyu ahşap ile buluşması TAK Room’u oldukça davetkar bir mekân haline getirmiş. Üst üste atılmış halılar restorana samimi bir hava katarken vintage parçalar TAK Room’a yaşanmışlık katmış. 


TAK Room’un menüsü ise mekânın ambiyansına ayak uyduruyor. Başlangıçlar menüsü Kennebec patates kızartması ve Fransız doğal halkası ve sosu ile retro havayı destekliyor. Lezzet dalgasını bir adım öteye taşımak isterseniz de San Francisco’lu ünlü şef Victor Hertzel’e saygı duruşu niteliğindeki Victor, ançuvez ve cevizin muhteşem uyumun ile sizi daha ana menüye geçmeden heyecanlandırmayı başarıyor. 


Ana menünün en ilgi çeken lezzeti ise bir deniz kabuğunun içerisinde özel sosu ve hamur işi ile servis edilen ıstakoz kuyruğu ve ayakları. Her ısırıkta ağızda çıtır çıtır dağılan Maine ıstakozu sizi ana yemek yerken aslında abur cubur yiyormuş hissi vererek TAK Room’un tam da şef Keller’ın istediği gibi eğlenceli fakat bir o kadar da ince düşünülmüş bir mekân olduğunu hatırlatıyor. 

Müdavimleri arasında Susan Sarandon, Martha Stewart, Gigi Hadid ve Jada Pinkett-Smith gibi isimlerin olduğu TAK Room New York’un en davetkar mekanları arasına girmeye aday.