Michelin yıldızlı şefler raylar üzerinde

26 Temmuz 2019

İngiltere’nin lüks demiryolu ulaşımı Belmond British Pullman sizi Orient Express stili bir akşam yemeğine davet ediyor.


Her gün kuzey Londra’dan Surrey’e doğru hareket eden Belmond British Pullman treni yolcularına sunduğu konforlu birinci sınıf ulaşımı ile meşhurdur. Fakat bu sene nostaljik tren yolcularına sadece rahat bir yolculuk değil aynı zamanda İngiltere’nin en ünlü aşçılarının yemeklerini tatma şansı da sunuyor.


Ödüllü aşçılar trenin küçücük mutfağında konuklara unutulmaz bir akşam yemeği servis edebilmek için sadece lokal ürünler ile damak çatlatan bir menü hazırlıyorlar. 140 kişilik bu özel akşam yemeği konuklara peronda servis edilen soğuk bir kadeh Laurent Perrier ile başlıyor. Daha sonra konuklar 1920’lerden kalma vagonlara davet ediliyorlar ve taze çiçekler ile dekore edilmiş masalarda yerlerini alıyorlar.


Vagonların ambiyansı Agatha Christie romanlarını aratmıyor. Bayanlar uzun gece elbiseleri ve eldivenleri ile arzı endam ederken, baylar ise smokinleri ile geceye katılıyorlar. Dönemin tarzına göre dekore edilmiş vagonlar ise konukları adeta 100 yıl öncesine geri götürüyor.


Bu özel davet ayda bir ya da iki kere gerçekleşiyor. Davetin menüsünü sunacak şefler ise önceden kamuoyuna duyuruluyor. Şu ana kadar Belmond British Pullman’da Petersham Nurseries Cafe’de ortaya koyduğu muhteşem performansı ile Michelin yıldızı alan Avustralyalı şef Skye Gyngell ve Michelin yıldızlı bir diğer şef Raymond Blanc konuk oldu. Bu özel geceye katılmak ve ödüllü şeflerin elinden nostaljik bir akşam yemeği yemek istiyorsanız biletlerinizi www.belmond.com adresinden ayırtabilirsiniz.