Microsoft, Yeni Yapay Zeka Odaklı Dizüstü Bilgisayarını Duyurdu

09 Haziran 2024

Marka, yeni cihazlarının M3 işlemcili en yeni MacBook Air'den %58 daha hızlı olduğunu iddia ediyor.

Microsoft, Snapdragon'un X Serisi çipleriyle desteklenen yeni yapay zeka odaklı kişisel bilgisayar kategorisi Copilot+ PC'yi duyurdu. Ayrıca, Surface serisine yeni bir Surface Dizüstü Bilgisayarı ve Surface Pro tabletinin eklenmesiyle güncelleme yaptığını açıkladı. Bu cihazlar "şimdiye kadarki en hızlı, en akıllı Windows PC'leri" olarak tanımlanıyor.

Microsoft, ruh halinize veya ihtiyaçlarınıza bağlı olarak kullanılabilen bir dizüstü bilgisayar-tablet hibriti olan Surface'ı on yıldan fazla bir süre önce piyasaya sürmüştü. Yeni Surface Pro, %90 daha hızlı performans sunan Snapdragon X Elite ve Snapdragon X Plus işlemcileriyle büyük bir sıçrama yapıyor. Üç harici 4K ekrana bağlantıyı destekleyen süper parlak 13 inç ekran, iki süper hızlı USB 4 bağlantı noktası ve Wi-Fi 7 gibi özellikler bulunuyor. Ayrıca, arka tarafta 4K video çekebilen 10MP Ultra HD kamera ve ön tarafta ultra geniş, dörtlü HD selfie kamerası ile donatılmış.


Surface Laptop serisi, Dolby Vision IQ ve Adaptive renk teknolojisiyle 120Hz HDR ekranı ve canlı renk dizisiyle modern bir tasarım sunuyor. İki ekran boyutu seçeneği (13,8 inç ve 15 inç) ve dört kaplama seçeneği (Platin, Siyah, Dune, Safir) mevcut.

Bu yeni cihazlar, daha önce görülmemiş hızlar vaat ediyor ve Microsoft, Apple'ın en yeni MacBook Air'inden daha iyi performans sunduğunu iddia ediyor. Windows 11 de bu cihazlardan en iyi şekilde yararlanmak için yeniden tasarlandı.

Yeni Microsoft Surface Pro ve Surface Dizüstü Bilgisayar için ön siparişler bugün itibariyle 1.049 GBP / 999 USD başlangıç fiyatıyla verilebilir. Cihazlar, 18 Haziran'dan itibaren seçkin Microsoft perakendecilerine ulaşacak.


Görseller: HypeBeast