Milano Design Week 2019’un Kaçırılmaması Gereken Sergileri

11 Nisan 2019

Bu yıl 9 - 14 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen Milano Design Week, moda ve teknoloji sektörünü İtalya’da mimarlar ve tasarımcılarla bir araya getiriyor.

Bu yıl 9 - 14 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen Milano Design Week, moda ve teknoloji sektörünü İtalya’da mimarlar ve tasarımcılarla bir araya getiriyor.


Nisan ayında başlayan Milano Design Week ile tasarım editörü Augusta Pownall, tuğlalardan inşa edilen bir enstalasyondan, Google’ın nöroestetik araştırma yapmak adına oluşturduğu çok odalı bir mekana kadar Design Week’e katılabilecek en iyi sergileri seçiyor.

 

Tasarım takviminin en yoğun haftalarından biri olan bu yılki Milano Design Week, uluslararası markaların en son koleksiyonlarını başlattıkları Salone del Mobile mobilya fuarını, aynı zamanda şehir merkezindeki fuar Euroluce'yi kapsıyor.

 

İşte Sizin için seçtiğimiz sergilerden bazıları;
Pleasure & Treasure by Advantage Austria


Bir zamanlar İngiliz kraliyet ailesinin sarayında bekleme odası olarak hizmet veren Sala Reale'de düzenlenen Pleasure & Treasure adlı sergi, 40'tan fazla Avusturyalı tasarımcı ve mimarın mobilya ve özel tasarımlarını sergiliyor.

İki kata yayılmış 400 metrekarelik mekana girebilmek için ziyaretçilerin köpük denizinde gezinmesi gerekiyor.
Conifera by COS Brand


Conifera, Palazzo'nun avlusundan bahçe dışına uzanan 700'den fazla birbirine geçme 3D baskılı biyo-tuğladan oluşuyor.

Dijital olarak tasarlanan ve inşa edilen yapı, ziyaretçilerin kaymasını önlemek için yarı saydam biyoplastik tuğlalara geçiş yapan opak ahşap ve biyoplastik tuğlalardan oluşuyor.
Caffè Populaire


Lambert & Fils ve DWA Tasarım Stüdyosu'nun pop-up konsept  Caffè Populaire, Mariotti Fulget tarafından DWA Tasarım Stüdyosu ile işbirliği içinde tasarlanan mobilyalar da dahil olmak üzere her iki stüdyonun koleksiyonundan ürünler içeriyor.

Alcova fuarının bir parçası olarak eski bir Panettone fabrikasının arka planında yer alan tasarım, Belçika'nın özel mimarı Antoine'dan çıkma kireç alçı duvarları içeriyor ve şehrin kuzeydoğusunda önemli bir dinlenme durağı sunuyor.
A Space for Being


Spazio Maiocchi'deki çok odalı enstalasyon ziyaretçiler, Google Design Studio’da, nöroestetik alanını ve farklı estetik deneyimlerin biyolojimizi ve yaşam kalitemizi etkileme potansiyelinin ne olduğunu keşfediyor. Sergi, Johns Hopkins Üniversitesi'nde Muuto, Reddymade Architecture ve Uluslararası Sanatlar + Zihin Laboratuvarı işbirliğiyle hazırlandı.

Ziyaretçilere fizyolojik tepkileri ölçen ve farklı alanları keşfetmelerini sağlayan bir bileklik veriliyor. Bileklik vücuda hangi alanda en rahat ve iyi hissettiklerini belirterek, kişiye özel bir sinyal bırakıyor.
Broken Nature: Design Takes on Human Survival


Son 20 yılda 120'den fazla tasarım ve mimari projeyi bir araya getiren Broken Nature, doğa ile olan ilişkimizin ne ölçüde hasar gördüğünü ve onu kurtarmak için ne yapılabileceğini araştırıyor. Serginin küratörü - ve MOMA'nın mimarlık ve tasarım departmanı başkanı - Paola Antonelli, serginin hedefledikleri ziyaretçi kitlesi ile buluşacağına inanıyor.
Life in Vogue 


Vogue’un İtalya ofisi 8 tasarımcı ve mimardan oluşan bir grup tarafından ele geçirildi. Moda ve tasarımın nasıl birleştiğine dair yorumlarda bulunan David / Nicola, Jonathan Anderson ve Massimiliano Locatelli de bu gruba dahil…

Geçici olarak yapılan bu değişiklikler ofisin Tasarım Haftası boyunca açık ve ziyaret edilebileceği anlamına geliyor.
Ro Plastic-Master's Pieces 


Özel olarak geri dönüştürülmüş plastikten yapılan otuz adet parça, Piet Hein Eek, Formafantasma ve Brodie Neill'in çalışmaları da dahil olmak üzere Milano Bilim ve Teknoloji Müzesi'nde Ro Plastic-Master's adı altında sergileniyor.