Milano Tasarım Haftası'nda Öne Çıkanlar

10 Haziran 2022

Milano Tasarım Haftası kapsamında, şehre yayılan yüzlerce mekanda çeşitli tasarımlardan oluşan sergi ve etkinlikler ziyaretçilerle

Milano Tasarım Haftası ile mobilyadan tekstile, ev objelerinden aydınlatmaya yüzlerce tasarım şehrin çeşitli noktalarında yer aldı. Öne çıkan tasarımları sizler için derledik.

Cristián Mohaded


Milano Tasarım Haftası’nda Studio Pepe iş birliğiyle düzenlenen “Temenos sergisi” ile Cristián Mohaded, lambalardan seramik vazolara çeşitli tasarım parçalarını tanıttı.

Antropolojideki kutsallık ve antik kültürlere ait eserlerinin incelenmesi üzerine, içinde Cristián Mohaded’in de yer aldığı yedi çağdaş tasarımcı özel heykel tasarımlarını "Temenos" projesi ile ziyaretçilerle buluşturdu.

Federica Perazzoli


İsviçreli sanatçı Federica Perazzoli, Nilufar Gallery'nin “Reborn Projesi” kapsamında sergilediği tasarımları ile Milano Tasarım Haftası'nda yerini aldı.

Andrea Zucchi, Martino Gamper, Federica Perazzoli ve Flavie Audie'in katkılarıyla gerçekleştirilen "Reborn Projesi" tabaklardan vazolara birçok tasarımla Via Spiga'da ziyaretçilerle bir araya geldi.

Tom Dixonİngiliz tasarımcı Tom Dixon, tasarımcının kendi adını taşıyan stüdyosunu açmasının 20. yılını kutlarken özel bir sandalye ve su motiflerini çağrıştıran mobilyalardan oluşan koleksiyonu Twenty'i, Palazzo Serbelloni'de ziyaretçilere sundu.

Daniel Arsham & Kohler


Milano'nun kalbindeki Palazzo del Senato'da yer alan “Divided Layers” isimli özel kurulum, yürünebilir bir tünel oluşturmak üzere bir araya getirilen bir dizi panelden oluşuyor. Daniel Arsham ve Kohler tarafından oluşturulan tünel, Palazzo'daki sütunların ritmine benzeyecek şekilde tasarlandı.

Lara Bohinc


Sloven doğumlu tasarımcı Lara Bohinc, Milano Tasarım Haftası’nda gerçekleşen "Alcova" sergisinde feminen formları öne çıkaran mobilya koleksiyonunu sergiledi. İlhamın dalgalı kıvrımlardan alan Bohinc, tasarımlarını dişil enerjiye ve kadınlığa ithaf ediyor.