Mini Bugatti

08 Ocak 2019

Koleksiyonerlerin dikkatine... Bir efsane daha neyse ki geri dönüyor ve garajınıza değil, şimdilik kütüphanenizin rafına... Beş adet Amalgam Bugatti Type 57SC Atlantik, Ocak ayı ortasında teslimat için hazır bekliyor.

"Çağdaş otomobil modelleri, üreticilerin sağladığı orijinal CAD verileri kullanılarak geliştiriliyor ve tasarım ekiplerinin yardımıyla iç ve dış kaplamalar yaratılıyor."

El yapımı model araba fikriniz, aşırı miktarda tutkalla birlikte tutturulmuş, pek de düzgün olmayan plastik parçalarından yapılmış bir şeyse, muhtemelen Amalgam koleksiyonunun dikkat çekici eserlerini hiç görmediniz. Bristol merkezli şirket 1985 yılında, Grand Prix otomobillerinin titizlikle bitmiş, milimetrik olarak kopyalanmış versiyonlarıyla giriş yapıyor model araba dünyasına. Ardından başarısı hızla yükselen modelleme şirketi, Formula Oneracing araçlarını modelleyerek işe aşlayan yüksek nitelikli dört mimari model üreticisi tarafından kuruluyor.

Çağdaş otomobil modelleri, üreticilerin sağladığı orijinal CAD verileri kullanılarak geliştiriliyor ve tasarım ekiplerinin yardımıyla iç ve dış kaplamalar yaratılıyor. Bu arada, klasiklerin modelleri, en iyi ve en orijinal gerçek arabaların lazerle taranması ve son modelin mükemmel bir minyatür olarak ortaya çıkması için 800 fotoğrafın fotoğrafının çekilmesiyle oluşturuluyor. Bu “klasik” çizgiye eklenecek en son yeniliklerden biri olan, Baron Rothschild'in sahibi olduğu araç. 2010 yılında 30 milyon dolardan fazla satıldığı bildirilen bu araba, 1/8 ölçeğinde kopyalanan Bugatti Tip 57SC Atlantic.

Rothschild otomobilinin 60cm’lik Amalgam model versiyonunun dikkat çekici detayı, ahşap efektli gösterge tablosu ve direksiyon simidi, Bakalit tarzı anahtarlar, heykelsi, düz sekiz Bugatti motorun kusursuz minyatürleştirilmesi ve her birinin doğru yerleştirilmesi. Arabanın kendine özgü "dikişli" kaporta perçini ise inanılmayacak kadar gerçek.  99 adet olarak üretilen sınırlı sayıdaki modelin ilk beşi, bu ayın ayı ortalarında satışa çıkmayı bekliyor.