Mini Eteğin Yaratıcı İsmi Mary Quant'ın İlk Sergisi Londra'da

09 Nisan 2019

Seksi ve maskulen tavırlarınızın vazgeçilmez tamamlayıcısı mini eteğin yaratıcı ismi Mary Quant...

Seksi ve maskulen tavırlarınızın vazgeçilmez tamamlayıcısı mini eteğin yaratıcı ismi Mary Quant'ın anısına 6 Nisan’da Victoria &Albert Müzesi’nde retrospektif bir sergi açıldı. Sokak modasının asi ve net tavrını dünyaya yayan tasarımcının 200 kıyafetinin sergilendiği sergi ise 8 Mart 2020’ye kadar ziyaret edilebilecek.
Moda sektörüne ¨sokak stili¨ kavramını kazandıran markanın 1955-1975 yıllarına odaklanan sergisinde grafik tasarımlar, renkli çoraplar ile yine aynı renkte kombinlenmiş ayakkabılar da unutulmamış. Modaya demokrasi getiren bir marka olduğunu iddia eden Mary Quant önümüzdeki 50 yılın tasarım anlayışına da yön vereceğini vurguluyor.

Mary Quant tasarımlarını meşhur ettikleri kadar bu markanın mankeni olarak ünlenen Shrimpton, Pattie Boyd, Cilla Black ve Twiggy’nin de katılacağı sergide; çizimler, fotoğraflar ve defile kayıtları da görülecek. Victoria &Albert Müzesi, kendi arşivi ve tasarımcının kişisel eşyaları ile sergilenebilmesi için dünya çapında ¨eski sandıklarınıza ve çatı aralarına bakın, Mary Quant’ınızı ortaya çıkarın bizde sergiye dahil edelim¨ duyurusu yaparak, markanın herkese için moda düşüncesini pekiştirmek için ¨herkes ile sergi¨ düzenliyor.

Mary Quant’ın makyaj markasının tanıtımı için zamanında İngiltere’yi gezen ¨güzellik otobüsü ¨, sergi için tekrar yaratılmış. Sergiyi gezenler, bu otobüsün içinde kendilerini 1960’ların Londra’sında hissedebilir.