Miu Miu’da Raf Simons dönemi mi başlıyor?

07 Şubat 2020

İki sene önce Calvin Klein ile yollarını ayıran Belçikalı tasarımcının Miu Miu modaevine dahil olacağı konuşuluyor.

Modanın kalbinin attığı Milano son birkaç gündür moda severleri heyecanlandıracak bir söylenti ile çalkalanıyor. İki sene önce Calvin Klein ile yollarını ayıran daha önce Jill Sander ve Dior gibi markalarla çalışan Belçikalı tasarımcı İtalyan devi Prada’nın, kardeş markası Miu Miu’nun yeni kreatif direktörü olmaya hazırlandığı konuşuluyor.

Hali hazırda Prada ve Miu Miu’nun baş tasarımcısı Miuccia Prada’nın en yakın arkadaşı olduğu bilinen Raf Simons Calvin Klein’dan ayrıldıktan sonra kendi ismi ile çıkardığı markasına odaklanmıştı. Miu Miu ise kısa bir süre önce Paris’teki merkez ofisini Milano’ya taşıma kararı almıştı. Miu Miu’nun bu taşınma ile birçok değişime gebe olması bekleniyordu. Simons’ın markanın başına geçebilme olasılığı ise şimdiden Miu Miu’nun sevenlerini heyecanlandırmış durumda.

Erkek koleksiyonu çıkarmayan Miu Miu aslında oldukça sadık bir takipçi kitlesine sahip. İmza renkleri ve kesimleri ile birçok kişinin dolabında mutlaka yer vermek istediği bir marka olan Miu Miu’nun eğer Raf Simons önderliğine geçerse bir erkek koleksiyonu çıkarmasına da kesin gözüyle bakılıyor.