Miuccia Prada ve Raf Simons'un ilk koleksiyonu

24 Eylül 2020

Prada, Raf Simons ve Miuccia Prada tarafından ortaklaşa tasarlanan ilk koleksiyonunu dijital olarak Milano Moda Haftası kapsamında sergiledi.

Belçikalı tasarımcı Raf Simons'un ortak kreatif direktör olarak İtalyan markasında Miuccia Prada'ya katılmasıyla modanın en özgün ve ezoterik tasarımcılarından ikisini bir araya gelmiş oldu. Prada'nın podyum şovu ise sade ve basitti, sadece modellerin yer aldığı videoda ve kamera teçhizatı, gizli olmaktan çok şovun bir parçasıydı. Simons, koleksiyon için temel ilham kaynağı olarak Miuccia Prada’nın kendi kişisel tarzını gösterdi.


Prada’nın filme alınmış şovunun gösteriminin ardından, İki köklü isim Milano Moda Haftası kapsamında buluşarak, Prada takipçileri tarafından gönderilen sorulara cevap verdiği canlı bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajda, her iki tasarımcı da çalışmalarının modaya uygun bir fantezi hikayesi yerine kolektif bilince dayanmasını tercih ettiklerini belirtti. Askeri çağrışımıyla değil, bir topluluk ruhunu yansıtan temel parçalar anlamında, üniforma giyinmeye olan bağlılıklarının nereden geldiği konusunda fikirlerini paylaştılar.


Miuccia, "Giysileriniz diğer insanlarla bağlantı ne kadar bağlantı kurabiliyorsa  tasarımcı o kadar iyidir" diyor.


"Gerçekle ne kadar bağlantılı olurlarsa, işiniz o kadar mantıklı olur," diyen Raf Simons, giyim tarzının ve üniformaların koleksiyon için doğrudan ilham kaynağı olduğunu belirtti.