Moda dehası Tom Ford’dan bilimsel cilt bakımı

23 Ağustos 2019

Ödüllü Amerikalı tasarımcı Tom Ford hayalindeki cilt bakım ürünlerini yaratmak için laboratuvara girdi.


Tom Ford kariyeri boyunca en çok takip edilen tasarımcılardan biri oldu. Kendi ismiyle çıkardığı markasıyla geçtiğimiz 10 yılda kırmızı halıdan günlük hayata kadar birçok kadının ve erkeğin gardırobuna dokunan Tom Ford, şimdi de kusursuz bir cilt arayışı ile laboratuvara girdi. Estee Lauder bünyesinde yer alan Tom Ford Beauty’nin yeni kolu ‘Tom Ford Research’ altında tanıtılan ürünler sadece cilt bakımına yoğunlaşıyor.


Tom Ford, kusursuz ürünler ortaya çıkarmak adına ‘Tom Ford Research’ için yaklaşık üç yıldır alanında uzman bilim insanları ile çalışıyor. Instagram’dan yaptığı paylaşımlar ile kendisinin de laboratuvarda çokça bulunduğu anlaşılan Amerikalı modacı, cilt bakımına yönelik ürünler üretmeyi gençlik yıllarından beri hayal ettiğini belirtiyor. Piyasada var olan lüks cilt bakımı ürünlerinden tatmin olmadığını söyleyen Ford, kendi ürünlerinin benzerlerinden oldukça farklı olduğunu iddia ediyor.

 

Alkol ve sigara tüketmemesiyle tanınan ve vegan beslenen Tom Ford tam bir kafein bağımlısı. Tasarımcı bu bağımlılığını cilt ürünlerine de yansıtmış gözüküyor. ‘Saf Kafein’ olarak tanıtılan ürünler cildi canlandırıyor ve gençlik aşısı görevi görüyor. Şimdilik bir adet krem ve serumdan oluşan bakım serisi, cilt tonunu düzenlemeyi, kırışıklıklardaki görünümü azaltmayı ve parlak bir cilt vadediyor.