Moda Dergisi Kapaklarının Geleceği: Beyaz Sayfa

13 Nisan 2020

Derginin tarihinde ilk kez, Vogue İtalya tamamen beyaz bir kapak ile karşımıza çıkıyor.

“Beyaz, her şeyden önce saygıdır. Beyaz yeniden doğuş, karanlıktan sonra gelen ışık, tüm renklerin birleşimidir."

Vogue İtalya, içinde bulunduğumuz pandeminin getirdiği olağanüstü koşullar altında Nisan sayısını çıkardı. Ocak sayısında sekiz farklı illüstrasyonu kapağına taşıyan Vogue İtalya, tarihinde ilk kez tamamen beyaz bir kapak ile karşımıza çıkıyor.


Alessandro Michele'nin Vogue İtalya Nisan kapağı için taslağı 

“Beyaz, her şeyden önce saygıdır. Beyaz yeniden doğuş, karanlıktan sonra gelen ışık, tüm renklerin birleşimidir. Beyaz, kendi hayatlarını riske atarken hayat kurtaranların üniformalarıdır. Düşünmek için zaman ve mekandır. Ve sessiz kalmak için. Beyaz, bu zamanı ve mekânı başkalarına fikirler, düşünceler, hikayeler, müzik ve nezaketle dolduran insanlar içindir,” diyor Emanuele Farneti, Vogue İtalya Genel Yayın Yönetmeni. “1929'daki krizden sonra giysilerin beyaza dönüştüğü, günümüzde saflığı ifade etmek ve geleceği umut etmek için bir renk seçildiğini hatırlatıyor. Ve her şeyden önce, beyaz doldurulacak boş bir sayfa, başlamak üzere yeni bir hikayenin önsözüdür.”


Web sitesinde ücretsiz olarak erişime açılan derginin sıklıkla iş birliği yaptığı, içlerinde Steven Klein, David Sims, Mert Alas ve Marcus Piggott, Joe McKenna, Bella ve Gigi Hadid, Collier Schorr, Glen Luchford, Paolo Roversi, Petra Collins, Willy Vanderperre, Olivier Rizzo ve Lindsey Wixson’ın bulunduğu moda sektöründen 40 isim bu sayı için bir araya geldi.