MODA HAFTALARI: İlkbahar/Yaz 2022 sezonu

08 Eylül 2021

Londra, New York, Milano ve Paris'te Eylül ayında gerçekleşecek olan İlkbahar/Yaz 2022 kadın giyim şovlarına dair detayları sizlerle paylaşıyoruz.

  • New York Moda Haftası

8-12 Eylül


New York Moda Haftası büyük isimler ile geri dönüyor. Tom Ford, Ulla Johnson, Carolina Herrera ve Peter Do ve Maryam Nassir Zadeh de dahil olmak üzere bir dizi marka fiziksel podyum şov programına geri döndüklerini duyurdu. Diğer yandan, Met Gala, 13 Eylül'de fiziksel olarak gerçekleştirilecek.


  • Londra Moda Haftası

17-21 Eylül


Londra Moda Haftası, TikTok uygulamasıyla erişilebilecek bir dizi sanal şov ve podyum şovları ile şehre iniyor. Nensi Dojaka ve 16 Arlington dahil olmak üzere ilk kez podyuma çıkan markaların yanı sıra Roksanda, Simone Rocha ve Erdem dahil olmak üzere bir dizi İngiliz markası moda haftasına katılanlar arasında.   • Milano Moda Haftası

21 - 27 Eylül


Camera Nazionale della Moda Italiana (CNMI), fiziksel şovların hakim olduğu programını açıkladı. Prada'nın ortak yaratıcı yönetmenleri Raf Simons ve Miuccia Prada ilk fiziksel podyum şovunun yanı sıra Fendi, Versace, Dolce & Gabbana, Giorgio Armani, Salvatore Ferragamo gibi İtalyan devlerinin şovları yer alacak. 


  • Paris Moda Haftası

27 Eylül - 5 Ekim


Fédération de la Haute Couture et de la Mode (FHCM) fiziksel ve online etkinliklerle dolu geçici yeni sezon programını açıkladı. Kenneth Ize'den Christian Dior'a, Coperni'den Louis Vuitton'a kadar bir dizi yükselen ve köklü marka yer alacak. Paris Moda Haftası, bu yılın başlarında A-Z markasını yaratan rahmetli Alber Elbaz'a adanan bir gösteriyle sona erecek.