Moda markaları, Salone del Mobile 2019'da Kendi İzlerini Bırakıyor.

22 Nisan 2019

İşte Salone del Mobile 2019’dan akılda kalanlar…

Lüks markaların birçoğunun tam teşekküllü bir yaratıcılıkla ortaya çıktığı, sanat ve tasarım dünyasının en iyi yetenekleri ile işbirliği yapıyor olduğu bu olayın adresi,  Salone del Mobile 2019 fuarı sona erdi. İşte Salone del Mobile 2019’dan akılda kalanlar…

 

Miu Miu:

Duomo’nun gölgesinde eski bir kukla gösterisi tiyatrosu olan Teatro Gerolamo’da sahnelenen Miu Miu’nun sınırlı sayıda üretilen mobilya kolajları

ile donatıldı. A / W 2018 şovunun dekorundan esinlenerek yaratılmış ve ıhlamur ağacından yapılmış üç ayaklı tabureler göze çarpıyordu. Oyun ve

kişiselleştirme potansiyeli sınırsız bir sahneydi…
Rimowa:

Lüks bagaj markası bu özel entalasyonu oluşturmak için yaratıcı stüdyo Kaleidoscope ve İspanyol tasarımcı Guillermo Santomá ile birlikte çalışmış.Rimowa alüminyum ile özel olarak tasarlanmış, gerçek anlamda çalışan bir otomobili, havada gerçeküstü olarak asılı duran hafif ve sağlam bir heykel haline getirdi.
Diesel Living:

Geçmişin malzemelerini kullanarak bir gelecek inşa etme fikrinden ve sürekli bir akış halinde olan maddelerden esinlenen markanın "Work In Progress" adlı tasarımı büyüleyici olduğu kadar endüstriyeldi. Moroso ile çalışan tasarımcı Aerozeppelin, oturma düzenlerine vintage bir hava kattı. Bu koltuklar bir platformun üzerinde dururken yüzer gibi gözüküyor, yumuşak yastıklar ve kol dayama yerleri istenildiği gibi hareket ettirilebiliyor ve şekillendirilebiliyordu.
Marni:

¨Yaratıcılığı ortaya çıkarmanın farklı yollarını seviyoruz¨ diyor markanın tasarımcısı Francesco Risso. Marni'yi tamemen bir tüketim malzemesi olmak yerine yaşanabilecek bir dünya haline getirdi. Marni’nin ¨Moon Walk¨adını verdiği tasarımı, tamemen dünyaya uzaydan kuşbakışı olarak bakan bir tasarımcının ilham kaynaklarıyla doluydu. Risso; “Bu tasarımın amacı markanın dış dünyaya getirebilecekleri ile ilgilenmek ve insanlara dünyevi varlıklardan kopup, kendi dışınızda olup biten olayları ya da canlıları keşfe çıkmak” açıklamasını yaptı. 
Loewe:

Salone’de  İspanyol lüks markası Loewe’un el sanatını ve işçiliğini kutlamak artık bir gelenek haline geldi.Beşinci yıldaki koleksiyonuna geri dönen bu yılki “Loewe Baskets” başlıklı serginin yapımı tam olarak iki yıl sürdü.Jonathan Anderson’ın geleneksel sanatlarını Japonya’dan ve Afrika’dan seçtikleri geleneksel malzemelerle birleştiren marka, sonuç olarak yine çantalarda bize şiirsel bir görsellik sundu.
Cos:

Cos’un yaratıcı yönetmeni Karin Gustafsson geçen yıl kendisine ilham veren Amerikalı sanatçı Phillip K Smith III’ün çöl heykellerine benzer bir enstalasyon ortaya koymak yerine bu yıl, o ve ekibi tamamen başka bir çöl deneyimini aradılar: Burning Man. Londra merkezli mimar Arthur Mamou-Mani ile birlikte çalışan ve 2018 tapınağı Galaxia'dan esinlenen Cos, “Conifera” adlı 3D baskı piramitleri ile 16. yüzyıldan kalma Palazzo Isimbardi'ye gönderme yapıyor.
Dior:

“Sanırım ikimiz de çok yaşlıyız” diyen Dimore Studio'nun ardındaki dinamik ikiliden Britt Moran’a ait bu sözler…Diğer yarısı Both ise olaya şu sözlerle açıklık getiriyor; ¨Her ikimizin de nostaljik olduğunu düşünüyorum ve geçmişten gelen şeyleri seviyoruz. Ama biz bir müze deneyimini yeniden yaratmak için burada değiliz, günümüze ait olan şeyler yapmak için buradayız. ”Ve ikili Fransız moda evi tarafından, 14 parçadan oluşan değerli nesneler koleksiyonunu yarattı - Şamdanlar, çerçeveler, tepsiler ve ötesi - Moran ve Emiliano Salci'nin tasarım estetiği, 18. yüzyıldaki her şeye Mösyö Dior'un saplantı haline getirdiği tüm çağdaş sanat öğelerine gönderme yapıyordu.

 


Gucci:

Bir pop-up, ya da tam anlamıyla ifade etmek gerekirse gerçekten bir Gucci pop-up'ı gibisi yoktur.TasarımcıAlessandro Michele, 2017'de Gucci Décor iç mekan koleksiyonuna adanmış geçici bir mağaza açmıştı.MağazaVia Santo Spirito'da açıldı ve bir maksimalist olan Michele’nin hayalindeki gerçek oldu; cesur desenler, karmaşık semboller, zengin duvar kağıtları, Richard Ginori marka porselen ve mobilyalar - yeni, deniz kabuğu desenli bir koltuk…