Modada Yardımın Rengi: Elektrik Mavisi

04 Mayıs 2020

Moda sektörü COVID-19 ile mücadeleye desteğini sürdürüyor. "La mode s’engage" kapsamında Celine, Berluti, Chanel ve Schiaparelli gibi markalar koleksiyon parçalarını açık artırmada satılmak üzere bağışlıyor.

Bu proje, yalnızca fon toplamak için başlatılmamış. Aynı zamanda tıbbi kurumların ihtiyaçlarını tespit etme, ekipman tedarik etme ve gönderimini sağlama gibi lojistik alanlarda da faaliyet gösteriyor.

Dünya çapında  coronavirüs ile ilgili fon sağlama kampanyaları devam ederken, Fransız moda endüstrisi de üzerlerine düşeni yapıyor: dört günlük çevrimiçi yardım platformu La mode s'engage ( 'moda taahhüt ediyor' olarak tercüme edilebilir), açık artırmayı 1 Mayıs'ta başlattı. Bu proje, yalnızca fon toplamak için başlatılmamış. Aynı zamanda tıbbi kurumların ihtiyaçlarını tespit etmek, ekipman tedarik etmek ve gönderimini sağlamak gibi lojistik alanlarda da faaliyet gösteriyor.

Fransız sivil toplum örgütü olan #ProtegeTonSoignant ile çalışan projeye çoğunluğu Paris merkezli veya Paris Moda Haftası katılımcıları olan 100'den fazla bağışçı, Colette'in eski yaratıcı direktörü Sarah Andelman, FHCM moda federasyonu (Fédération de la Haute Couture et de la Mode) ve diğer ortak çalışanların çağrılarına yanıt verdi.

CELINE-1-e1588087911945.jpg (1445×1190)

Bağışçılar orijinal koleksiyon parçaları ya da devam eden koleksiyonlarından ürünleri, #ProtegeTonSoignant'ın sembolik rengi olan elektrik mavisi tonlarına çektiler. Céline, kraliyet mavisi Triumph el çantasını bağışlarken Chanel ise başka bir ikonik çanta olan 2.55'i mavi gölgeli kamelyalarla süslemiştir.


Dior'dan Kim Jones, mavi renkte bir Saddle-bag ile dahil oluyor. En eşsiz seçeneklerden biri, nadir ürün satıcısı olan Gauthier Borsarello'dur. Bulduğu mükemmel parça is 1994 tarihli mavi renkli kravat ve tie-dye yapılan Pink Floyd Tişörtü.

INSERT IMAGE TITLE

Tüm ürünler için teklif 100 Euro'dan başlıyor. Toplanan fonlar, Fransa'daki sağlık çalışanları için cerrahi maskeler ve koruyucu giysiler gibi hayati koruyucu ekipman satın almaya harcanacak. Fransa’daki karantina süresi bittikten sonra, büyük olasılıkla 11 Mayıs’ta ürünler yüksek güvenlik ve büyük dikkatle sevk edilecek.