Modaya adanan 60 yıl: Huzurlarınızda Ralph Lauren

22 Kasım 2019

Modaya yön veren isimlerin başında gelen Amerikalı tasarımcı Ralph Lauren’in 60 yıllık moda macerası HBO’nun yeni belgeseli "Very Ralph" ile taçlanıyor.


60 yıla yayılan kariyeri boyunca, Amerikalı moda tasarımcısı Ralph Lauren sadece Amerikan modasına yön vermek ile kalmadı hem kadın hem de erkek giyiminde yıllar içerisinde trendleri belirleyen bir isim oldu. Uzun kariyerinde artık bir efsaneye dönüşen Lauren’in dillere destan kariyeri ve hayatı Amerikan televizyonu HBO’nun uzun metrajlı belgeseli Very Ralph ile ölümsüzleştiriliyor.


12 Kasım’da vizyona giren belgeselin yapım ve yönetmenliğini Susan Lacy üstleniyor. Tasarımcının etkileyici yaşam öyküsünü takip eden belgesel modacının endüstrideki etkileyici evrimine odaklanarak, dünyadaki en tanınmış tasarımcılardan biri haline gelmesini anlatıyor.

Belgesel, Lauren’in ve onu yakından tanıyanların röportajları ile tasarımcıyı New York, Bronx’taki çocukluğundan itibaren takip ediyor. Moda ile ilk tanışması olan New York’taki Alexander’s’da başladığı satış işi ve Beau Brummell’de ilk kravat koleksiyonunu tanıtmasının ardından modaya bakış açısının nasıl değiştiğini anlatan Lauren, gelişmekte olan bir modacı olarak sektörde karşılaştığı sorunlara da değiniyor. 1968 yılında çıkardığı Polo koleksiyonundan, teknolojinin gelişmesi ile markasında yaptığı değişikliklerden ve satış stratejinden de bahseden Lauren’ın belgeseli hayatını modaya adamış bir tasarımcının portresini çiziyor.


Belgeselde bu yılın ilk aylarında hayatını kaybeden Karl Lagerfeld, efsanevi süper model Naomi Campbell, Calvin Klein, Hillary Clinton, Martha Stewart, Diane von Furstenberg ve Jessica Chastain de röportajları ile Lauren’in 60 yıllık yolculuğuna tanıklık ediyorlar.