Modern Orient Express ile Doğu Avrupa’yı keşfe çıkın

06 Eylül 2019

Orijinal Orient Express rotasını izleyen Venice Simplon-Orient Express ile Paris’ten İstanbul’a macera dolu bir yolculuk sizi bekliyor.

Dünyanın en meşhur, lüks ve ikonik tren rotası modernize edildi ve tekrardan işleve konuldu. Ünlü Orient Express rotasını tekrardan canlandıran Venice Simplon–Orient Express, önümüzdeki seneden itibaren yılda iki kez Paris-İstanbul hattında hizmet vermeye başlayacak. Art deco dizayn ikonu, lüksün sembolü ve gerçek bir klasik olan Venice Simplon-Orient-Express treni ile sadece Avrupa’da değil, zamanda yolculuk yapmış gibi hissedeceksiniz.


Birkaç yıl önce tekrardan hayata geçirilen Venice Simplon-Orient Express önümüzdeki seneden itibaren sefer sayısını yılda ikiye çıkartarak daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor. Restore edişmiş şık ve klasik kabinleri, tarihi restoran vagonlarındaki lezzetli yemekleri, çay saati, piyano barı ile 1920’leri yaşatan tren yolcularına dünyanın en özel seyahat deneyimlerinden birini sunuyor.


Beş gece süren tren yolculuğunda Venice Simplon-Orient Express Bulgaristan, Romanya ve Macaristan dahil olmak üzere Avrupa’nın en göz alıcı noktalarını ziyaret ediyor. Durak şehirlerde konaklama imkânı ve kapsamlı şehir gezilerini de kapsayan tarihi rota ile seyahat boyunca dağ köyleri, şarap bağları ve ormanların arasında nefes kesici bir yolculuk sizi bekliyor.


Orijinal Orient Express’in serüveni 1883 yılında başladı. Paris’ten Varna’ya gelen tren, yolcularını Varna’dan İstanbul’a feribotla getiriyordu. Daha Sonraları Paris ve İstanbul hattı tamamen bağladı ve tren Fransız, Alman, Avusturyalı ve Osmanlı asıllı memur ve diplomatlar ve tabi ki doğunun büyüsüne kapılan turistleri iki kıra arasında taşımaya başladı.