Moncler Genius Building

15 Ekim 2018

Moncler’ın en heyecan verici iş birliklerini sergilediği yeni Genius Building, New York’daki yerini aldı.

"Remo Ruffini'nin direktörlüğündeki Moncler, şimdiye kadar yaratıcı yönünü sadece mevsimlik moda olmaktan kopararak dönüştü. Tüm bu yeniliklerin en heyecanlı kısımları, Moncler altında tasarlanan en özel işbirliklerini buluşturan Moncler Genius’da ortaya çıkıyor."

Moncler’in, New York ve Tokyo'da hayata geçirdiği yeni Genius Building'lerinin lansmanı yapıldı. Tüm koleksiyon daha önceki Moncler Genius sergilerinden oluşturuldu ve satın alınabilecekleri bir perakende konsepti ile birleştirildi. Craig Green’in heykelsi parçaları, Noir Kei Ninomiya’nın deneysel yapı-bozumları ve Hiroshi Fujiwara’nın Tokyo esinli parçalarına kadar, Genius Building, kapılarını en seçkin işbirliklerinden bazılarını sergilemek için açtı.


Remo Ruffini
'nin direktörlüğündeki Moncler, şimdiye kadar yaratıcı yönünü sadece mevsimlik moda olmaktan kopararak dönüştü. Tüm bu yeniliklerin en heyecanlı kısımları, Moncler altında tasarlanan en özel işbirliklerini buluşturan Moncler Genius’da ortaya çıkıyor.


Bu yılın başlarında İtalya'da sergilenen bir sezon dışı Genius koleksiyonunda Hiroshi Fujiwara, Simone Rocha, Craig Green ve Francesco Ragazzi gibi iş birliklerinden doğan sekiz unutulmaz kapsül koleksiyon yer almaktaydı. Şov, her bir tasarımcının benzersiz perspektiflerini sunan sekiz etkileyici kuruluma ayrılmıştı.


Moncler Genius’da bu defa Valentino’daki Pierpaolo Piccioli sergisi de yer almakta. Kurulum, misafirler ile etkileşime girerek alışveriş yapan müşteriler için özel uygulamalar kullanmakta. Grenoble canlı baskılarını içeren kapsül tasarımlar, 1952 arşivinden esinlenilen modern yorumlar, yama işi pançolar ve kapitone giysiler bir arada sergiliyor. Koleksiyonlar genel olarak modern olsa da, silüetler ve işlevleri, Moncler'in klasik, lüks Alp dağcılığı tarzıyla hala uyumlu. Bunun yanı sıra, markanın dizüstü bilgisayar kılıfları, tişörtler, kemer çantaları ve daha fazlası gibi kült ürünleri ve aksesuarları kapsayan “Yellow” koleksiyonu da tanıtıldı.