Montana'nın Özel Yellowstone Kulübü'nde Muhteşem Bir Dağ Evi

24 Şubat 2022

Tasarımcı Terry Hunziker ve mimarlık firması Suyama Peterson Deguchi, özel sanat eserleri ve modern detaylar ile Montana'da sakin bir inziva yeri tasarladı.

Tasarımcı Terry Hunziker, bir müşterisiyle geçtiğimiz son yirmi yıl içerisinde Washington'da yer alan bir şehir evi, bir kır evi ve bir daire için iş birliği yaptı.


Daha sonra Hunziker, yeni bir tasarım projesi için tekrar göreve çağrıldı. Aynı müşteri, Montana'nın Yellowstone Kulübü'nde, eyaletin Big Sky şehrinde eşsiz bir doğa atmosferinin ortasında bir mülk edinmişti ve buranın inşaatında da  güvendiği tasarımcı Hunziker'in yardımını istiyordu.

 


Hunziker yaptığı bir röportajda müşterisi için “Hayatı boyunca Montana'da böyle bir eve sahip olmayı hayal etmişti çünkü bir kayakçı, yürüyüşçü ve balıkçı olarak o bölgeyi çok seviyor." dedi. “İşin harika kısmı, mülk bir vadinin hemen kenarında yer aldığı için o arsada başka bir ev görmemeniz. Bu, projeyi son derece özel kılıyor.”

 

Hunziker, proje için müşterisini Seattle merkezli Suyama Peterson Deguchi firmasındaki mimarlarla tanıştırdı. Firma, dağlık araziye sorunsuz bir şekilde uyum sağlayan alçak, modern bir yapı tasarlamaya yardımcı oldu. Yaklaşık 700 metrekareden oluşan ev, ahşap ve taş dahil olmak üzere Kuzeybatı manzarasını tamamlayan organik bir malzeme karışımına sahipti.


Hunziker ev için genellikle bej, boz kahverengi ve grilerden oluşan bir renk paleti tercih etti. Yapımı iki yılda tamamlanan bu özel yapı, Suyama Peterson Deguchi'deki mimarlar tarafından özellikle aileler için inşa edilmiş, sayısız olanaklarla donatılmış, ev sahibi ve onun yetişkin çocukları için hoş bir inziva yerine dönüştü.Evin en çarpıcı noktası, yemek pişirmeyi sevenlere özel olarak tasarlanmış, Frank Lloyd Wright esintili aydınlatma armatürü ile örtülü geniş mutfak adası. Hunziker, "Montana karlı, soğuk ve rüzgarlı olabiliyor," diyor. "Bu nedenle ev, aynı zamanda bir sığınak noktası hissiyle tasarlandı." Di Suvero, Jacques Lipchitz ve Simon Ling'in eserlerini içeren geniş bir sanat koleksiyonunu sergileyen ev, içinde yaşayanlara maksimum konforu sağlarken, aynı zamanda estetik zevklere de hitap ediyor.