Moschino For H&M

22 Ekim 2018

Modanın işbirlikleri kralı Jeremy Scott, bu sefer Moschino’yu hazır giyim ile buluşturuyor.

"Disney karakterleri ve MTV gibi ve daha pek çok sevdiği pop kültür olgusu, alışkın olduğumuz Scott tarzıyla koleksiyondaki yerini buluyor."

Her sene düzenli olarak yaptığı işbirlikleri ile hazır giyimde çıtayı yükselten H&M’in bu seneki ortağı Jeremy Scott’un Moschino’su. Koleksiyon, önceki H&M ve tasarımcı işbirliklerinden daha fazla aksesuar içeriyor ve ilginç bir şekilde, İsveç merkezli perakende moda zinciri kendi ismini asla kendi kıyafetlerinin dışına çıkarmazken Scott, “H & Moschino” ambleminin kullanmasını sağladı.

Disney karakterleri ve MTV gibi ve daha pek çok sevdiği pop kültür olgusu, alışkın olduğumuz Scott tarzıyla koleksiyondaki yerini buluyor. Scott, şirketin ticari marka karakterlerini bi işbirliği için ilk defa kullanmıyor (Mickey Mouse'un yüzünü birkaç yıl önceki Jeremy Scott x Adidas serisinin spor ayakkabılarında görmüştük). “Hepimiz onlarla büyüyoruz. Mutluluk ve sevinç hakkında düşünmenizi sağlıyor, ve bence bu gerçekten harika bir şey ve her zaman tasarımlarıma koymaya çalıştığım şey.” diye açıklıyor Scott bu takıntıyı.

Amaç, Moschino sihrini daha düşük bir fiyat ile sunmak olsa da, koleksiyon, Moschino’nun herhangi bir yüksek moda koleksiyonu kadar çok çeşit ve şatafat içeriyor. Transseksüel model Teddy Quinlivan, aktivist model Barbie Ferreira ve diğerleriyle çekilen koleksiyon tanıtımı, kalıplaşmış cinsiyet rollerine tepki olarak, erkekler ve kadınlar için pazarlanan parçalar olmalarına rağmen, her bir öğenin kesinlikle cinsiyet kalıplarına bağlı kalmadan herkes tarafından giyilebilmesi için tasarlandığını gösteriyor.

Aynı şekilde Scott’un, 9.99 £'dan 299.99 £'a kadar fiyat aralığında satılacak koleksiyonu daha geniş bir izleyici kitlesinde görmekten çok mutlu olduğunu söyleyebiliriz. “Bu, herhangi bir moda tasarımcısı için en büyük iltifattır” diyor. “İşimde sevdiğim şey, bu şekilde insanların günlük hayatlarının bir parçası olabileceğim. Anılar inşa ediyorlar ve bazen bu anılar benim kıyafetlerimi içeriyor.” diyor bunu destekler şekilde Scott. Moschino x H&M koleksiyonunun için belki de en şaşırtıcı olan, bu kadar uyumlu bir işbirliğinin daha önce gerçekleşmemiş olması.

Spor kıyafetleri yüksek oktanlı moda ile birleştiren koleksiyon, 8 Kasım'da mağazalarda ve online olarak satışa sunulacak.