Moulin Rouge Broadway açılışını yaptı

09 Ağustos 2019

Moulin Rouge! The Musical Broadway’daki gala gecesinde 1890’ların Paris’ini New York’a taşıdı.


Yönetmen Baz Luhrmann’ın müzik ve görselleri ile hafızalara kazınan 2001 yapımı müzikal filmi Kırmızı Değirmen (Moulin Rouge) 18 yıl sonra sahne versiyonuyla etkilemeye devam ediyor.1890’ların rengârenk Paris gecelerinde geçen, bir şair ile ünlü bir kortezanın tutkulu ve trajik aşkını konu alan Moulin Rouge! The Musical geçtiğimiz ay Broadway galasını Al Hirschfeld Theatre’da yaptı. Luhrmann’ın da ekibe danışmanlık yaptığı müzikal izleyenlerin beğenisini kazanmayı başardı.


Açılışta birçok ünlü isim de merakla beklenen müzikal için locada yerini almıştı. Vogue Amerika editörü Anna Wintour, Karlie Kloss, Lin-Manuel Miranda, Emilio ve Gloria Estefan Moulin Rouge! The Musical’ın açılışına katılan isimlerden birkaçıydı. 


John Logan tarafından sahneye uyarlanan Moulin Rouge! Alex Timbers tarafından yönetiliyor. Müzikalde Aaron Tveit, şair Christian’ı canlandırırken, Tony ödüllü Karen Olivo ise kortizan Satine karakterine teatral bir yorum getiriyor. Altı kez Tony’e aday olan aktör Danny Burstein, yine bir Tony adayı Sahr Ngaujah, Ricky Rojas, Robyn Hurder ve Tam Mutu ise sahnede Tveit ve Olivo’ya eşlik ediyor. Kostümleri Catherine Zuber tarafından tasarlanan müzikalin repertuarı ise The Rolling Stones’dan Lady Gaga’ya birçok ünlü ve popüler ismin bestelerini içeriyor.