Mücevher Kutusunda Versace

18 Aralık 2018

Yeni konsept mazağasını Miami’deki Bal Harbour’da açan Versace, altın vurgusu ve beyaz destekli detaylarla, içinde lüks barındıran büyük bir mücevher kutusunu hatırlatıyor.

"Işık, gölge, yansımalar ve parıltılar doğal bir şekilde hareket ediyor. Böylelikle tüm büyüleyici estetiğiyle mağaza, büyük bir mücevher kutusunun içini andırıyor."

Miami’de Bal Harbour mağazalarından birine konuşlanan yeni Versace konsept mağazası Curiosity ekibinden Gwenael Nicolas tarafından yaratıldı. Farklı bir perspektifle markanın ikonik parçalarını altın ve led ışıklar eşliğinde sergileyen mağazanın girişindeki siyah-beyaz desen, içeride sizi bekleyen ihtişamın sinyallerini de veriyor aslında.


Dinamik elementleriyle büyüleyen Versace mağazasının içindeki altın sütunlar, atmosferin bazını oluşturuyor. Arada verile beyaz aksanlarla, altın rengi daha da ortaya çıkıyor. Kullanılan materyaller ise transparan çevre standartları doğrultusunda seçiliyor.

Pırlanta şeklindeki tavan deseni, mağazanın akışıyla uyumlu bir koreografi içinde ve böylelikle içeriye giren müşterilere odadan odaya hareket ederken eşlik ediyor. İçerideki mimari sebebiyle aynı zamanda ışık, gölge, yansımalar ve parıltılar doğal bir şekilde hareket ediyor. Böylelikle tüm büyüleyici estetiğiyle mağaza, büyük bir mücevher kutusunun içini andırıyor.