Murano’da yaz menüsü

09 Ağustos 2019

Michelin yıldızlı restoran Murano, Londra güneşinin altında sezon ürünleri ile hazırladığı menüsü ile yaz sıcağından kaçanların uğrak noktası.


Yaz sıcaklarının kendini fazlasıyla hissettirdiği ağustos ayında Londra’daki birçok restoran a la carte menülerine kısa bir ara verip, konuklarına yeni tatlar sunmak üzere taze sezon ürünleriyle ferah bir kaçamak yaratıyor. Ünlü şef Angela Hartnett’ın sahip olduğu Michelin yıldızlı Murano da bu yaklaşımı benimseyenlerden. Şef Emily Brightman’ın hazırladığı, kırmızı meyve ve yeşil sebzelerin ağırlıklı olduğu yaz menüsü ile Murano Mayfair’a taze bir hava getiriyor.


Murano’nun özel yaz menüsü üç farklı başlangıç seçeneği sunuyor. Çavdar üzerinde sunulan somon, mısır yanında barbeküde pişirilmiş bıldırcın veya havyar ile birlikte sunulan dana carpaccio ile bu ferah yaz menüsüne giriş yaptıktan sonra sıra taze meyve ve sebzelerle hazırlanmış salatayı seçmeye geliyor.


Ferahlatıcı İtalyan tatlılarının öne çıktığı menüde, lezzetli bir öğünü Amalfi limonlarından yapılmış yoğurt sorbeli limonlu tart veya vişne sorbeli çikolata markizi ile mutlu bir sona ulaştırmak da mümkün Murano’da.