Nadir Zaman Parçaları

29 Eylül 2018

Bileğiniz için yeni bir aksesuar bulmak bir tık uzağınızda. Vintage ve nadir saatler için dört online mağaza.

"Benjamin Clymer, 2008'de Hodinkee'yi ilk kurduğunda sadece bir Tumblr blog’uydu."

The Keystone
Bir antika mücevher satıcısının oğlu olan Justin Gruenberg, The Keystone'u 2014 yılında eski sınıf arkadaşı Max Abbot ile kurdu. Site, çok çeşitli markalardan oluşan koleksiyonunda çok sayıda “büyük hit” ve çok nadir buluntulardan oluşan bir seçkiye sahip. Rolex ve Patek Philippe severler için iyi bir adres.
thekeystone.com

Hodinkee

Benjamin Clymer, 2008'de Hodinkee'yi ilk kurduğunda sadece bir Tumblr blog’uydu. 2012'de sitesini e-ticaret platformunu ekleyerek güncelledi ve 2013'te Grand Prix d'Horlogerie de Genève'de jüri görevindeydi. Rolex Paul Newman Daytona, 175.000 dolarlık fiyatıyla bugüne kadar sitede satılan en pahalı saat. Fakat sitedeki genel saat profili, fiyatı genellikle 8,000 ila 10.000 dolar aralığında değişen, ilginç vintage çelik kronograflar. Sitede istediğiniz saatte “satıldı” yazısını görmek sizi üzmesin. Bekleme listesi seçeneği sayesinde aynı saat tekrar geldiğinde bilgilendiriliyorsunuz.
hodinkee.com


TrueFacet

2014 yılında kullanıma açılan bu sitede, nadir bulunan vintage lüks saat ve mücevherler bulunuyor. Listelenen ürünler endüstri uzmanları tarafından titiz bir onaylanma sürecine tabi tutuluyor. Her satın alma işlemine eşlik eden değerleme raporları sayesinde saatin durumu ile ilgili net, detaylı bilgi edinilebilmekte.
truefacet.com


Skolorr

25 markayı kapsayan geniş envanteri, saat sevdalılarının yakından tanıyacağı saatleri içermekte. Yetenekli saat ustalarının kapasiteleriyle sınırlı olarak, sitede yılda 30 ila 300 parça arasında saat yer almakta. 
skolorr.com