Nefes Kesen Manzaralarıyla Amalfi Sahili

15 Nisan 2022

Önde gelen seyahat dergilerinden Forbes Travel Guide’dan ilham alarak, nefes kesen manzaralarıyla öne çıkan Amalfi Sahili'nin en iyi konaklama noktalarını sizler için derledik.

Önde gelen seyahat dergilerinden Forbes Travel Guide’dan ilham alarak, nefes kesen manzaralarıyla öne çıkan Amalfi Sahili'nin en iyi konaklama noktalarını sizler için derledik.


Caruso, A Belmond Hotel, Amalfi Coast


Bir yamaç kasabası olan Ravello, Caruso'da yer alan "A Belmond Hotel, Amalfi Coast", son derece lüks bir kaçamak vaat ediyor. Olağanüstü mülkün kökenleri, 11. yüzyıla dayanıyor ve asil bir aile sarayı olarak inşa edilen yapının girişinde ortaçağ esintili iki taş aslanı tasarımı bulunuyor. Tarihi atmosferiyle "A Belmond Hotel, Amalfi Coast" son derece özel bir klasik ve hafızalarda iz bırakacak bir deneyim noktası.
Casa Angelina


Büyüleyici İtalyan köyü Praiano'da yer alan "Casa Angelina", kayalıklar üzerinde konumlanan eşsiz bir inziva yeri. Tesis, Positano ve Capri'deki Faraglioni kaya oluşumlarının nefes kesici manzaralarını sunarken yakınlardaki hareketli kasabalardan da uzak kalmayı başararak butik bir mola imkanı sunuyor.
Grand Hotel Excelsior Vittoria

Grand Hotel Excelsior Vittoria, mükemmel manzarasıyla ilham veren bir otel. Pitoresk mülk, Sorrento'nun hareketli merkezi meydanı Piazza Tasso'da birinci sınıf bir konuma sahip.Hotel Santa Caterina


Amalfi Sahili'nin limanına bakan bir uçurum kenarında konumlanan Hotel Santa Caterina, tarihi şehir merkezinin yakınında elverişli bir lokasyona sahip. Aynı zamanda tenha bir sahil ortamı yaratmayı da başarıyor. İlhamını İtalyan Art Nouveau akımından alan "Hotel Santa Caterina", yemyeşil bahçeleri ve masmavi atmosferi ile pitoresk manzaralar sunuyor.
Il San Pietro di Positano


Amalfi Sahili’nin dağ yamacında yer alan "Il San Pietro di Positano", adeta hayallerin gerçekle buluştuğu bir kaçış noktası. Manzarası ile ilham veren bu lüks Positano oteli, görünmez olma fikri üzerine inşa edilmiş. Yemyeşil bahçe terasları ve engebeli kayalıklar arasında konumlanan doğal mimarisi ile mülk, Amalfi Sahili için değer yaratan bir denge sağlıyor.
Le Sirenuse


Kayalıkların arasından parlak kiraz kırmızısı cephesiyle öne çıkan "Le Sirenuse", Amalfi Sahili boyunca konaklayabileceğiniz en lüks yerlerden biri. Aslen Sersale ailesi için özel bir yazlık olarak inşa edilen mülk, II. Dünya Savaşı'ndan kısa bir süre sonra bir butik otele dönüştürülmüş ve 1951'de kapılarını halka açmış. 

Palazzo Avino


"Palazzo Avino" otelinin renkleri, Ravello'nun üzerinde gezintiye çıkarken adeta bir güneş gibi parlıyor. Tarihi cazibeyi çağdaş tasarımla buluşturan bu otel, ikonik sahil şeridine bakan muhteşem bir manzaraya sahip.