New York City Restaurant Week 2018

05 Ağustos 2018

New York City Restaurant Week etkinliği ile New York, 17 Ağustos’a kadar bir yemek karnavalına dönüşüyor. İşte etkinlik süresince deneyimleyebileceğiniz 5 lezzet noktası.

"Bu yılki restoranlar arasında yaklaşık yüz geleneksel Amerikan restoranı, 86 İtalyan restoranı, düzinelerce steakhouse, Fransız bistroları ve brasserie’ler, Meksika, Çin, Yunan, Hint restoranları, deniz ürünleri, sağlıklı yiyecek noktaları, vejetaryen seçenekler ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz."

New York, çok çeşitli kültürlere ve mutfaklara ev sahipliği yapıyor, bu da şehiri farklı kültürlerin yemeklerini ülke değiştirmeden deneyimlemek için bulunmaz bir cennete dönüştürüyor. Bu yılın Restoran Haftası’nın yaz edisyonu, 23 Temmuz-17 Ağustos tarihleri arasında tüm şehre yayılan 386 katılımcı restoranda gerçekleşiyor. Bu tarihlerde, şehrin en popüler restoranları, 26 dolardan iki servisli öğle yemeği ve 42 dolardan üç servisli akşam yemeği sunacak.

Birbirinden lezzetli yemekler sunan New York’un en şık restoranlarının dahil olduğunu düşündüğünüzde bu etkinlik zorlu bir seçime dönüşebilir. Bu yılki restoranlar arasında yaklaşık yüz geleneksel Amerikan restoranı, 86 İtalyan restoranı, düzinelerce steakhouse, Fransız bistroları ve brasserie’ler, Meksika, Çin, Yunan, Hint restoranları, deniz ürünleri, sağlıklı yiyecek noktaları, vejetaryen seçenekler ve çok daha fazlası bir araya geliyor.

İşte New York Restaurant Week’de en güzel yemeklerle kendinizi şımartabileceğiniz restoranlardan bir kaçı.

21 Club
1930 yılında gizli bir bar olarak açılan The 21 Club, muazzam derecede zengin bir tarihe sahip ve hem jokeylerle bezeli dekoratif kapısı hem de birçok iş anlaşmasının yapıldığı restoran olmasıyla ünlü. Yemek yiyenler, Faroe Adaları somonu, Amish tavuğu, tagliatelle ve mozzarella di bufala'yı içeren öğle veya akşam yemeği için Restaurant Week menüsünün tadını çıkarabilirsiniz. Kokteyllerin tadını çıkarmadan ayrılmayın.
21 W 52nd St, New York, NY 10019

The Russian Tea Room
Russian Tea Room, 1927 yılında Rus İmparatorluk Balesi üyeleri tarafından kuruldu. Her ne kadar mekan çok sayıda tadilattan geçmiş olsa da, sizi güzel dekoru ile karşılayan bu klasik New York restoranını "Tootsie" ve "Manhattan" gibi filmlerden hatırlayabilirsiniz. Restoranın ünlü havyarının tadını çıkarmak istiyorsanız borscht ve chicken à la king gibi seçenekler ile deneyebilirsiniz. Yemeğinize eşlik etmesi için meşhur rus votkasını tercih edebilirsiniz.
150 W 57th St, New York, NY 10019

David Burke Kitchen
David Burke Kitchen, çiftlikten masanıza yemek sunan bir restoran. Broadway’in şehir merkezinden çok uzaklaşmadan ulaşabileceğiniz restoranda ızgara tavuk, füme ördek göğsü, füme somon, avokado tostu, çıtır kabak, sığır filetosu ve çikolatalı malt keki gibi tatlardan deneyebilirsiniz.
23 Grand St, New York, NY 10013

Metropolitan Museum of Art’daki The Dining Room
The Dining Room, kapılarını Met üyelerine özel olarak geçtiğimiz yaz sezonunda açtı. Müze ziyaretinizi bu restorana rezarvasyon yaptırmadan planlamayın ve sessiz ve güzel bir alanda yemek yemenin keyfine varın. Hafta içi öğle yemeği menüsü 44 dolarlık fiyatıyla restoran haftasının en pahalısı. Soğutulmuş havuç çorbası ve kurutulmuş somon denemeye değer.
1000 5th Ave, New York, NY 10028

Yellow Magnolia Cafe
Brooklyn Botanik Bahçesi'nin yerleşik restoranı, doğal olarak bitkilerle iç içe. Günlük menüsünde burger ve reuben bulunmakta. Ateşte kavrulmuş brokoli ve kızarmış tavuk deneyebilirsiniz. Fava, falafel, pancarlı humus, gözleme, avokado kremalı kişniş, çıtır balıklı taco diğer bulabileceğiniz lezzetler.
990 Washington Avenue (Eastern Parkway), Prospect Heights, Brooklyn 11225